Kokteilis
Dzīvo

4 aizraujošas izklaides: ko darīt ceļotāju dienā Nacionālajā parkā0

Foto – Fotolia

Popularizējot Ķemeru Nacionālā parka dabas bagātības un tūrisma iespējas, svētdien, 5. maijā, Dabas aizsardzības pārvalde (Pārvalde) interesentus ielūdz uz Ceļotāju dienu nacionālā parka teritorijā. Šogad interesentiem sarūpēta īpaša programma, aicinot tuvāk iepazīt Ķemeru mitrājus, taču neizpaliks arī aizraujošas kultūras mantojuma izziņas iespējas.

Dažādas aktivitātes norisināsies piekrastē, Ķemeru kūrortā, purvā un attālākās nacionālā parka vietās – Slampes, Džūkstes un Smārdes pagastu teritorijā. Interesentiem sarūpēti gan tradicionāli pārgājieni, gan arī virkne jaunumu. Piemēram, tāpat kā pērn, arī šogad notiks pārgājiens pa vienu no Baltijas garākā kājāmgājēju maršruta “Jūrtaka” posmiem no Ragaciema līdz Jaunķemeriem, kas pagājušajā gadā pulcēja vairāk nekā 100 interesentu.

1. Varēs doties laivu braucienos

Pirmo reizi Ceļotāju dienā būs iespēja doties neparastos laivu braucienos pa Lielā Ķemeru tīreļa karjeriem kopā ar uzņēmumu “Ozolaivas”, iepazīt Slokas ezeru uz SUP dēļa kopā ar SUP “Rudzīši”, kā arī doties vēsturnieka Māra Ribicka vadītā velobraucienā, kas veltīts latviešu strēlnieku un militārās vēstures liecību iepazīšanai. Būs padomāts arī par tiem, kuri Ķemeru Nacionālajā parkā izvēlēsies ierasties dabai draudzīgā veidā – ar vilcienu vai citu sabiedrisko transportu. Būs pieejamas trīs aizraujošas ekskursijas ar autobusu, sniedzot iespēju apmeklēt dažādas Ceļotāju dienas norišu vietas.

2. Lielais pikniks Ķemeros

Foto: Fotolia

Dabas izglītības centra “Meža māja” apkārtnē ar Jūrmalas domes atbalstu arī šogad notiks pasākums “Lielais pikniks Ķemeros”. Īpaša uzmanība tiks pievērsta topošajam Ķemeru daudzfunkcionālajam dabas izglītības centram, ko plānots atvērt 2022. gadā. Kopā ar Latvijas Universitātes ekspertiem, iesaistoties praktiskos un aizraujošos augsnes un ūdeņu pētījumos, būs iespēja izmēģināt interaktīvas mācīšanas metodes, kas tiks izmantotas jaunajā centrā.

3. Radošās darbnīcas

“Meža mājā” būs arī īpaši āra uzdevumi un citas aktivitātes. Ikviens varēs piedalīties radošajās darbnīcās, dažādās dabas izziņas spēlēs, ekskursijās un orientēšanās uzdevumos. Interesentiem tiks piedāvātas arī vēsturiskas īsfilmas par Ķemeru kūrorta vēsturi. Pie “Meža mājas” savukārt būs iespēja baudīt vairāku Jūrmalas restorānu brīvdabas piedāvājumu.

Tradicionāli par īpašu programmu Ceļotāju dienā būs parūpējusies arī atpūtas bāze “Valguma Pasaule”. Šogad apmeklētāji aicināti izbaudīt pavisam jaunu piedāvājumu ar intriģējošu nosaukumu “Pelde mežā”. Par īpašu Ceļotāju dienas cenu šeit varēs iepazīt arī lielu popularitāti ieguvušo mākslas telpu mežā – izcilo dabas ainavu foto mākslinieku Andra Apses (Jaunzēlande) un Andra Eglīša (Latvija) fotogrāfiju izstādi.

4. Vizināšanās ar zirgiem

Savvaļas zirgi Lielupes palienes pļavās
Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs . Publicitātes foto

Šā gada Ceļotāju dienas programmā īpaši jāizceļ arī muzeju piedāvājums. Lapmežciema muzejā varēs iepazīt tikai janvārī atklāto, pilnībā atjaunoto muzeja ekspozīciju, kas apmeklētājus tagad priecē ar vairākām interaktīvām zināšanu ieguves iespējām. Savukārt Džūkstes pasaku muzejs visu dienu īpaši gaidīs vismazākos ceļotājus. Te par Ceļotāju dienas cenu varēs gan iepazīt muzeja ekspozīciju un atjaunoto “Sprīdīša” istabu bērniem, gan pēc senām tradīcijām radošā darbnīcā veidot koka jājamzirdziņus, bet turpat vakarpusē – izvizināties ar īstiem “Skudru staļļa” zirgiem, savukārt vakara noslēgumā – iesaistīties leļļu teātra izrādē “Pasaka par ceļošanu”, kurai sekos kopīga zupas baudīšana un dalīšanās Ceļotāju dienas iespaidos.

Vairāk informācijas: dienas programma un karte ar norises vietām pieejama Pārvaldes mājaslapā www.daba.gov.lv sadaļā “Aktualitātes – Ķemeru ceļotāju diena”. Papildu informācija: 26424972. Ekskursijām, kā arī citiem īpašajiem piedāvājumiem aicinām pieteikties savlaicīgi.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: “Very Cool People” kopā ar Kristīni Prauliņu izdod jaunu singlu
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Lūznavas muižā jau šonedēļ notiks mākslas un garšu festivāls “Mākslas pikniks”
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Krāšņais festivāls “Jubilāru salidojums”: jau šīs nedēļas nogalē Limbažos
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Ministri eksperimentēs? Valdība dosies mēnesi ilgā atvaļinājumā
1 stunda
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Sandra Dieziņa: Vai nepieļaus “universāla partijas cilvēka” nonākšanu amatā? 1
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Rīgas “Dinamo” puiši Liepājā sāk gatavoties 12.KHL sezonai
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Otrdien daudzviet Latvijā stipri līs un dārdēs pērkons
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Šovakar Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums
1 stunda