Saglabāt personīgās robežas attiecībās ir ļoti svarīgi, tomēr reizēm arī grūti. Kad sieviete ir iemīlējusies vīrietī, šīs identitātes robežas reizēm kļūst ļoti trauslas.

Lūk, 3 pazīmes, kas signalizē par to, ka tu esi kļuvusi emocionāli atkarīga no vīrieša un šīm attiecībām.

1. Tu esi viņa emociju spogulis

Tu spēj patiesi priecāties vienīgi tad, kad to dara viņš, bet skumsti tad, kad skumji ir viņam. Kāpēc? Tu atspoguļo viņa emocijas – esi kā spogulis. Tava emocionālā reakcija uz jebkuru notikumu, ir pilnīgi atkarīga no viņa. Tas kļūst bīstami tev, ja tu esi nonākusi jau tik tālu, ka spēj uz kādu situāciju reaģēt vienīgi pēc tam, kad sākumā uzlūko viņu, saproti, kā viņš uz to reaģē un tikai pēc tam atļaujies paust “savu”, bet patiesībā – nokopēto, reakciju.
Kāpēc tas ir slikti? Tu zaudē savu indentitāti un spēju priecāties par lietām, kas sajūsmina tieši tevi, nevis viņu.

2. Tu jūties salauzta brīžos, kad esat šķirti

Ir pilnīgi normāli, ja tu ilgojies pēc viņa brīžos, kad jūs esat šķirti. Taču šīm skumjām nevajadzētu būt paralizējošām un tev nevajadzētu visu dienu justies nomāktai. Ja tu pieķer sevi pie domas, ka pat īslaicīga šķiršanās liek tev ciest, un tu nespēj domāt ne par ko citu, kā tikai par brīdi, kad jūs atkal tiksieties, tu patiešām esi emocionāli atkarīga no šīm attiecībām.

3. Tu izjūti emocijas vienīgi attiecībās

Emocionālā atkarība no vīrieša visspilgtāk izpaužas spilgtās un patiesās emocijās, kuras tu citkārt varētu izjust satiekot citus cilvēkus, piedzīvojot dažādus notikumus, bet tagad – tikai esot kopā ar viņu. Turklāt šīs emocijas ir gan jaukas, gan negatīvas. Kad tu pēdējo reizi priecājies no sirds vai tik ļoti dusmojies, ka šķita – pārsprāgsi no naida? Ja tavā dzīvē būtu daudzas citas lietas, kas tevi uzlādētu kā personību, tad šīs atmiņas nebūtu saistītas tikai ar attiecībām! Bet ja visas šīs atmiņas saistās tikai un vienīgi ar viņu un attiecībām, tu esi emocionāli atkarīga un tev ir jāmeklē palīdzība.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem