Ikviens no mums ir pazīstams ar šīm sajūtām. Tomēr, ja runa ir par attiecībām, ir jāiemācās kontrolēt savas negatīvās emocijas, jo greizsirdības jūtas ir tās, kas pat vislaimīgākajās attiecībās šo laimi spēj sadragāt.

Pārmērīga greizsirdība ikdienas dzīvē var radīt lielu partnera neapmierinātību. Greizsirdība “aprij” tavas domas un jūtas, izšķērdē tavu enerģiju, jo tu velti tik daudz uzmanības negatīvām domām un sajūtām.

Šīs 3 lietas ir jādara, lai iemācītos neļauties greizsirdībai:

1. Apzinies savu vērtību

Foto: Unsplash

Ja tu nepārtraukti esi greizsirdīgs, visticamāk tev nav izpratnes pašam par sevi un to, kas tu esi. Iespējams, tu neesi par sevi pārliecināts, tāpēc ik dienas tu centies apkārtējiem pierādīt, ka esi labāks. Tu ik dienu domā par to, ka tie citi cilvēki ir labāki par tevi? Tā nav taisnība. Katru dienu pamostoties, tev jābūt pateicīgam par to, ka tu esi un tas ir galvenais iemesls, lai baudītu dzīvi un sāktu sevi mīlēt. Apzinies savas stiprās puses un to, ar ko esi īpašs! Atceries, ka tāds cilvēks, kāds esi tu, ir viens, tu esi unikāls. Kad tu iemācīsies apzināties, cik īpašs tu esi, tevi vairs nemocīs greizsirdība. Apsolām!

2. Pārtrauc salīdzināt sevi ar citiem

Foto: PN/ SCANPIX/ LETA

Katram no mums ir savas stiprās un  vājās puses.  Taču tev ir jāiemācās pārstāt būt ciniskam pret sevi. Lielākā kļūda, ko mēs mēdzam pieļaut attiecībās, ir sevis noniecināšana, salīdzinot sevi ar citiem. Neviens nav noteicis šajā pasaulē standartus, pēc kuriem būtu jādzīvo, tāpēc beidz sūdzēties par to, ka tev nav tik daudz naudas kā tavai kaimiņienei, vai, ka esi formīgāka par savu kolēģi vai gatavo maltīti sliktāk kā draudzene. Ja šie faktori tevi tik ļoti ietekmē, tad dari kaut ko lietas labā. Tomēr, jāatzīst, ka tu neesi tāds kā citi, un tavs partneris taču ir izvēlējies būt kopā tieši ar tevi, lai arī kādas būtu tavas nepilnības. Iemācies būt pārliecināts par sevi un savu individuālo skaistumu. Tev jāturpina darīt tas, kas tavā dzīvē ir vērtīgs un sniedz tev gandarījuma sajūtu.

3. Iemācies priecāties par citiem

Foto: Unsplash

Tev nav jābūt greizsirdīgam par katru labo lietu, kas notiek citu cilvēku dzīvē. Tev jāspēj pielāgot savu domāšanas veidu, tāpēc iemācies priecāties par citu laimi. Iegaumē, ka viena cilvēka laime un veiksme ir visas cilvēces panākumu atslēga. Dzīve ir pārāk brīnišķīga, lai izšķiestu to nepārtrauktās dusmās un greizsirdības lēkmēs. Ja tu spēsi priecāties par citiem, tas tevī attīstīs laimes sajūtu pašam par sevi, cels pašvērtējumu un arī tavs partneris to novērtēs.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem