Lai attiecības izdotos, tajās ir jāiegulda laiks, pacietība, pārim savstarpēji ir jāiepazīst vienam otru un jāizprot attiecību pamatvērtības. Vienmēr vieglāk ir uzskaitīt lietas, kas attiecībās nedarbojās, nekā apzināt tās, kas ir to pamatā. Īpaši grūti ir pamanīt ko labu brīdī, kad attiecības vai laulība ir uz izjukšanas sliekšņa.

Meklējiet attiecībās pozitīvo un centieties izvairīties no negatīvā! Iespējams, ja koncentrēsieties un tiešām vēlēsieties šīs attiecības, spēsiet izprast trīs attiecību elementus, bez kuriem īsta mīlestība nav iedomājama.

1. Prieks

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

Īstas mīlestības pamatā ir prieks un laime, kas rodas brīžos, kad izdzīvo jaunas sajūtas, redzi to otrā cilvēkā un kad esi apmierināts arī pats ar savu dzīvi. Pozitīvisms palīdz visās dzīves situācijās, tas vienmēr iedvesmo, atjauno un motivē. Priecīgs cilvēks to pašu dara ar līdzcilvēku.

Ikviens no mums meklē prieku kā dzīvē, tā arī attiecībās ar citiem. Ar prieku ir jārada līdzsvars gan pašā, gan cilvēkā, ar kuru tu esi kopā. Jo vairāk pozitīvu emociju, prieka un smaidu būs jūsu attiecībās, jo emocijām piepildītāka kļūs jūsu ikdiena. Tas palīdzēs vieglāk risināt konfliktus un arī atvainoties reizēs, kad esi bijis vainīgs, būs daudz vieglāk.

2. Spēja saglabāt mieru

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

Mūsdienās dzīve ikdienā ir sarežģīta, ātra un pat stresu pilna.  Tikai tavās rokās ir izvēle – reaģēt uz notikumiem, radot vēl vairāk stresa vai tomēr censties saglabāt mieru un izvērtēt radušos situāciju loģiski. Ja runājam atklāti, mūsdienās šādas spējas jau var uzskatīt teju par superspējām.

Ja līdzās ir cilvēks, kas spēj saglabāt mieru jebkurā dzīves situācijā, pastāv lielākas izredzes atrast iekšēju mieru arī kopā ar otru cilvēku. Tas iemāca ieklausīties vārdos, uzklausīt reizēm arī neapmierinātību, izprast otra cilvēka emocijas un tādējādi stiprināt uzticību vienam pret otru.

3. Kaisle

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

Lai attiecības uzturētu pozitīvas un tās neieslīgtu rutīnā, kopīgi ir jāizvirza mērķi nākotnei, jārod jauni vaļasprieki un ideāli pēc kā tiekties. Attiecībās ir svarīgi atrast laiku otram cilvēkam un kopā redzēt, piedzīvot, baudīt un izgaršot – tas jūsu attiecības ievedīs pilnīgi citā līmenī. Tās kļūst interesantākas, piepildītākas un kaislīgākas. Tas stiprinās uzticību un vēlmi būt blakus mīļotajam cilvēkam, lai bez ierastajiem ikdienas pienākumiem, kopā jūs piedzīvotu arī ko jaunu un sirsnīgu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.