“Alise Brīnumzemē”, “Nārnijas hronika” un angļu tradīcijas – trīs radošie virzieni atspoguļo sezonas svētku tendences jaunajā IKEA Ziemassvētku kolekcijā, kas jau ir pieejama arī veikalā Latvijā.

Kolekcijas autore ir pasaulslavenā zviedru dizainere Bea Šenfelda (Bea Szenfeld), kas radījusi tērpus un aksesuārus tādām zvaigznēm kā Lady Gaga un Björk, bet tagad Beas pasaku tēli un ziedu motīvi iedzīvināti ikvienam pieejamos Ziemassvētku rotājumos, piemēram, par 4,99 € var iegādāties 4 rotājumu komplektu.

Dizainere Bea Šenfelda Publicitātes foto

Katra IKEA Ziemassvētku kolekcija ir unikāla, un tās ik gadu mainās. Šogad dizaineres Beas radītie dekori īpaši iepriecinās tos, kas meklē neparastus un izteiksmīgus interjera priekšmetus. Materiāls, ar ko dizainere strādā visvairāk, ir papīrs, līdz ar to arī IKEA Ziemassvētku kolekcijas priekšmeti ir papīra mākslas iedvesmoti – tie ir smalki, gaumīgi un katrs ar savu stāstu un nozīmi.

Grāmatu sērijas “Nārnijas hronika” rosinātie niansēti baltie gaismas objekti rada mierpilnu un ziemīgu gaisotni. Savukārt “Alise Brīnumzemē” kļuvusi par ierosmi elegantu, toņos piesātinātu, ar metāliskiem akcentiem bagātinātu rotājumu tapšanai, kas mājās uzburs noslēpumainu, brīnumainu pasakas noskaņu. Daļa kolekcijas atspoguļo Anglijas Ziemassvētku tradīcijas – sarkanie toņi un rūtainie raksti vairo omulību un mājīgumu. Turklāt ziedi šogad ir neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa maģiskas greznības radīšanai.

Slavenās dizaineres Bea Šenfeldas noteikumi, kā sagatavoties svētkiem:

1. Svētku noteikumi nepastāv. Svarīgākais, lai gatavošanās process ir jautrs, un katrs var ļaujies izjūtām, nevis pieņemtām normām.

2. Improvizē bez steigas. Dekorē pamazām, maini, pievieno jaunus rotājumus un spēlējies ar svētku sajūtu līdz pat svētku izskaņai.

3. Pārsteidz ar negaidīto. Piemēram, Ziemassvētku eglē sasēdinot putnu rotājumus vai ziemas dekoros iekļaujot ziedus.

Foto no jaunās IKEA Ziemassvētku kolekcijas: