Kokteilis
Dzīvo

3 efektīvi paņēmieni, kā izmainīt savu dzīvi0

Publicitātes foto/unsplash.com

Daudzi cilvēki sapņo izmainīt savu likteni, mainīt apstākļus, kas ar viņiem notiek. Paņēmieni, kas aprakstīti šajā rakstā palīdzēs vienoties ar savu likteni, bet jāsāk būs ar sevis paša pārvērtībām.
Cik bieži var satikt cilvēkus, kuri ienīst savu dzīvi, bet pat nemēģina to mainīt, pilnveidot vai padarīt labāku!

Lai nekļūtu par vienu no viņiem, iesakām izmantot vienkāršus paņēmienus, kas palīdzēs tikt skaidrībā ar sevi, savām vēlmēm, saprast, uz ko tiekties un mainīt savu dzīvi. Ikvienam šajā dzīvē ir savs mērķis, izņēmumu nav. Tāpat katram cilvēkam ir savas unikālās spējas un talanti, pateicoties kuriem, viņš sevi var parādīt no labākās puses. Problēma ir tajā, ka nav tik viegli saprast savu īsteno uzdevumu. Lūk, trīs soļi, kas palīdzēs tev sākt jaunu dzīvi.

Pirmais solis: sapratne

Publicitātes foto/unsplash.com

Neviena pozitīva pārmaiņa tavā dzīvē nenotiks līdz brīdim, iekams tu nepieņemsi lēmumu to mainīt. Pietiek pat pamosties ar domu, ka ir pienācis laiks kaut ko mainīt. Lai ilgi nebūtu jāgaida šādas domas, iesakām tev uzdot sev trīs jautājumus, kas palīdzēs tikt skaidrībā ar sevi. Pacenties atbildēt maksimāli godīgi:
1. Kas tavā dzīvē, liktenī vai tevī pašā (tavuprāt) nav tā, ka vajadzētu/gribētos?
2. Kas tieši tevi neapmierina?
3. Ko tu gribēt izmainīt tieši tagad?

Un, lūk, pirmais paņēmiens. Paņem papīra lapu un uzraksti trīs līdz piecus punktus par katru savas dzīves jomu. Ja uzreiz ir pagrūti izprast savas domas, padomā par katru jautājumu tik, cik tev ir nepieciešams: dienu, nedēļu, mēnesi.

Kas tevi neapmierina savā dzīvē un ko tu gribētu mainīt?

• Attiecībās ar mīļoto cilvēku;
• Attiecībās ar tuvākajiem cilvēkiem, draugiem, radiem;
• Attiecībās ar bērniem, brāļiem vai māsām;
• Darbā;
• Materiālajā situācijā;
• Sevī;
• Savā izskatā;
• Veselības stāvoklī.

Šis saraksts ir tavs izejas punkts pārmaiņām. Iesakām laiku pa laikam to pārlūkot, pasekot progresam, atzīmēt pārmaiņas, atgādināt sev, kuras dzīves sfēras mēģina bremzēt tavu veiksmi.

Otrai solis: virziena izvēle

Publicitātes foto/unsplash.com

Tikai ar apziņu, ka tavā liktenī ir lietas, kuras tevi bremzē, ir par maz. Būtiski saprast, ko ar šo neapstrīdamo faktu darīt tālāk, kā mainīt savu dzīvi. Atrodoties šajā posmā, jāizvēlas pareizais virziens, lai nenovirzītos no mērķa. Meklēt savu aicinājumu visvieglāk ir darbībā. Ja nezini, ko no dzīves gribi, pamēģini visu pēc kārtas: reiz tev noteikti uzsmaidīs laime. Tiesa, šāds paņēmiens, prasa milzīgu enerģijas patēriņu, laiku un resursus. Bet ir arī labāks paņēmiens – pieslēdz savu dzīves pieredzi. Te tev palīdzēs nākamais paņēmiens. Izpildot šos vingrinājumus, tu varēsi atrast pareizo virzienu, kas pagaidām tev ir nezināms.

1. Ar ko tu nodarbotos, ja būtu bagāts?
Mēģini iztēloties, ka esi neticami bagāts: ko tu darītu? Efektivitātei vari uzrakstīt to summu, kas spētu tevi darīt laimīgu un justies pilnībā nodrošinātam. Pieņemsim, ka esi jau kļuvis neticami bagāts, ko tālāk? Uzraksti piecas lietas, ko tu darītu pirmkārt. Uzmanību: tām ir jābūt lietām sabiedrības labā, nevis, piemēram, pasaules apceļošana. Tagad tavs mērķis – izdomāt sev darbu, kas tevi padarītu par laimīgu cilvēku.

2. Ar ko tu nodarbotos, ja būtu nabags?
Iedomājies, ka tu esi atlaists no darba, tu esi bankrotējis vai zaudējis visus savus iekrājumus, tev nav ne centa, lai normāli eksistētu. Padomā par darbu, ar ko tu varētu nopelnīt sev dzīvošanai. Atceries: tas ir veids kā sākt jaunu dzīvi, tādēļ izvēlies darbu, kas tev tiešām patīk. Izveido piecu punktu sarakstu.

3. Kuru darbu darot, tu kļūtu par bagātu cilvēku, ja par to maksātu ar laimi?
Šis ir pēdējais uzdevums, ar kuru tev jātiek galā. Jāuzraksta piecas lietas, kuras tev visvairāk patīk darīt un kuras darot tu būtu patiesi laimīgs. Vari uzrakstīt savas aizraušanās. Ņem vērā, ka bezdarbība netiek uzskatīta par pareizu atbildi.

Trešais solis: darbība

Publicitātes foto/unsplash.com

Šis ir vissvarīgākais posms, kulminācija. Bez šī divi iepriekšējie soļi, tāpat kā vēlme mainīt savu dzīvi paliks tikai nepiepildīti sapņi. Sapratne – palīdzēs izprast sevi, virziena izvēle – saprast savu dzīves mērķi, bet darbība – mainīt savu dzīvi. Sašķaidi savu galveno mērķi vairākos mazos, bet reālos soļos vēlamajā virzienā. Un atceries: tikai tu esi savas laimes kalējs, tavs liktenis ir tavās paša rokās!

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latvijā radīts pirmais bezgrēka saldējums: tikpat garšīgs, bet mazāk kaloriju
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
“Prāta vētras” koncertā Liepājā būs pieejama apsargāta velonovietne
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: klajā nācis video, kurā nofilmējušās 100 skaistākās Latvijas meitenes
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
“Sabiedrība ir neizglītota!” Kādēļ neprotam pieņemt cilvēkus ar invaliditāti?
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Liepājā veikala kasiere “vēsi” iepērkas ar klienta aizmirsto kredītkarti
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Vecrīgā atklāj “Maxima Express” veikalu ar paplašinātu kafejnīcas zonu
34 minūtes
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
“Zemestrīce” valdošajā koalīcijā pēc Mežvieta atkārtotas apstiprināšanas amatā
55 minūtes
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Ļaudis šajā koalīcijā tik viegli aizvainojami, ka bail
5 stundas