Kokteilis
Apbrīno

17 gadus vecais mūziķis Matīss: “Nedaudz aizbraucis jumts paver krietni vairāk zvaigžņu!”0

Foto no Matīsa Kataņenko privātā arhīva

17 gadīgais Matīss Kataņenko ir atraktīvs, jauns puisis no Bauskas, kurš pašlaik iepazīst Rīgas ielas. Viņš atzīst, ka mūziku apguva 6 gadus Bauskas mūzikas skolā, kur mācījās akordeona klasē. Matīss saprot, ka mūzika viņa ikdienas dzīvē ir ļoti svarīga, un papildus akordeonam mājās sācis spēlēt arī klavieres un ģitāru. Papildu steidzīgajiem dzīves ritmiem, Matīss pat pamanījies būt grupas Bekars dalībnieks un kļuvis arī par uzņēmēju. Turklāt būdams 17 gadus vecs, viņš ir arī lielisks blogeris un Instagram stāstu eksperts.

Arī mums radās jautājums, kādēļ talantīgais jaunietis mūzika skolā izvēlējies tieši akordeona klasi. Taču, kā izrādās, Matīss nokavēja pieteikšanos uz citām klasēm un akordeona klase bija vienīgā ar brīvajām vietām. Tagad gan viņš sapratis, ka akordeons īstenībā ir diezgan stilīgs instruments. Matīss arī atklāj, ka laikā, kad viņam tikai 12 gadu, viņš izstājās no mūzikas skolas: “Domāju – nu viss, man pietiek! Kam man to stresu dzīvē?”. Taču mēnesi vēlāk Matīsa domas mainījās, un viņš iestājās atpakaļ mūzikas skolā, par ko šobrīd ļoti priecājas.

 

View this post on Instagram

 

When it’s 3am and you remember that school is in a few hours 😳

A post shared by Matīss Kataņenko (@matisskatanenko) on


Gadiem ejot, viņš arī sapratis, ka mūzika viņam nav vienaldzīga. Viņš pašmācības ceļā sāka spēlēt klavieres un piedalījās Saulkrastu džeza nometnēs. Lielu atspēriena soli viņa mūzikas izaugsmē devusi grupas Bekars dibināšana. “Beidzot visām zināšanām un prasmēm radās pielietojums, un šis radīja arī vēlmi rakt dziļāk. Ar Bekaru radās iespēja uzlabot ne tikai instrumenta spēlēšanas prasmes, bet arī prasmi uzstāties publikas priekšā, runāt uz skatuves. Tas viss īstenībā nav nemaz tik viegli. Piemēram, uz skatuves notiek kāda ķibele vai kas cits, un tādos brīžos neveiklais klusums nekam neder. Un pateikt īstos vārdus nav nemaz tik viegli. Tāpēc mēģinu lasīt, skatīties, braukt uz koncertiem – mācīties!” stāsta talantīgais jaunietis.


Katram māksliniekam un mūziķim ir savi iedvesmas avoti un elki. Matīss atklāj, ka viņam patīk tādi mūziķi, kā Jacob Collier, Postmodern Jukebox, Coldplay, Arctic Monkeys. “Divus gadus esmu gājis arī uz ģitārspēles kursiem un esmu par to ļoti priecīgs.  Lai radītu mūziku, grupā visiem ir jāpārzina daudz maz arī citi instrumenti, tāpēc ģitāras nodarbības labi noder. Klavieres diemžēl Rīgā nav tik viegli pieejamas, tāpēc brīvdienās, kad esmu mājās Bauskā, divas stundas dienā nododos klavierspēlei,” stāsta Matīss.


“Pēdējā laikā cenšos vairāk spēlēt no sākuma dažādus vingrinājumus, gammas un beigās, kā saldajā ēdienā – spēlēju to, kas pašam patīk. Divreiz nedēļā braucu arī uz Bausku, jo notiek grupas Bekars mēģinājumi. Ar puišiem saceram arī savu mūziku, un to darot, vienmēr ir vēlme to izdarīt no A-Z pašiem: pašiem ierakstīt, pašiem uzfilmēt video un pats grūtākais – izdarīt tā, lai par jaunumu uzzina pēc iespējas vairāk cilvēku. Varbūt nav pareizi darīt visu pašiem, nezinu. Reizēm vēlētos, lai viss iet ātrāk uz priekšu, jo ir idejas, ir vārdi, melodijas, bet uzzināt, kurš tad ir tas gala variants – diezgan grūti,” atklāj Matīss.


Lai ziņas sasniegtu pēc iespējas vairāk cilvēku, Matīss pirms gada sāka veidot Instagram stāstus: “Skan smieklīgi, vai ne? Principā savā storijā cenšos izstāstīt stāstu – ar sākumu un beigām. Kāpēc storiji? Lasīju, ka tieši tie liek pavadīt Instagramā visvairāk laika, un tie cilvēkiem visvairāk interesē. Īstenībā daru to savam priekam, ne tāpēc, lai piesaistītu cilvēku uzmanību. Pašam interesantāk dzīvot, interesantāk darīt lietas. Bet tiesa gan, ja dari kaut ko, kam ir vajadzīga publicitāte, tad sociālie tīkli labā stāvoklī krietni noder. Varbūt kādreiz pamēģināšu YouTube platformu.”

 

View this post on Instagram

 

hip hip urā 💯 . . paldies 🌞 . . Foto – @tomslocmelis_photography @eliizaphoto

A post shared by Matīss Kataņenko (@matisskatanenko) on


Jaunais mūziķis arī atklāj, ka pavasara otrajā pusē ir plāns uztaisīt Bauskā publiskās klavieres. “Kas zina – varbūt vasarā jau skanēs klavieres Bauskas ielās. Paralēli visam darbojos arī uzņēmumā SunBull. Pagāušajā gada vasarā ASV satiku vienaudzi no Igaunijas. Izdomājām, ka varētu apvienot spēkus un radījām uzņēmumu SunBull gan Latvijā, gan Igaunijā. Ražojam telefonu dokus un lādētājus ar dažādiem dizainiem. Ir vērts iečekot. Tāpēc ik pa laikam nākas aizbraukt uz Igauniju – ģēlās. Tas ir tāds foršs izaicinājums.”

 

View this post on Instagram

 

I never thought that I will ever be able to play my ukulele in the middle of Times Square. Officially the BEST summer. #summer2018

A post shared by Matīss Kataņenko (@matisskatanenko) on


Neskatoties uz to, ka Matīss ir vien 17 gadu vecs, viņš savas dzīves laikā jau paspējis rast vairākas un dzīves gudras atklāsmes, ko viņš nekautrējās pastāstīt: “Ja kaut ko dzīvē es esmu sapratis, tad tas ir – labs nāk ar darīšanu nevis gaidīšanu. Kā arī – jebkuru savu ambīciju vajag pareizināt ar divi. Un vēl viens – nedaudz aizbraucis jumts paver krietni vairāk zvaigžņu,” smej Matīss.

 

View this post on Instagram

 

Can you imagine? Our affiliate in Latvia got JA award “Best Sales team”! Congrats! 🎉

A post shared by SunBull (@sunbullofficial) on

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 19. līdz 26. jūlijam: kādas vēlmes piepildīsies?
2 dienas
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 5 zodiaka zīmju pārstāvji, kurus tu negribētu redzēt starp saviem kolēģiem
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Kalnciema kvartālā notiks “The Bad Tones & Egomašina” bezmaksas koncerts
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VV
Vivanta Volkova
Latvijā
Vienos ziedos… Dzintra Lūse pēc vīra mīklainās nāves atjauno izdemolēto baznīcu
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
TIEŠRAIDE: “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē
Tiešraide 44 minūtes
LE
LETA
Latvijā
LKS valdes locekli VDD tur aizdomās par komunistiskā genocīda publisku noliegšanu
1 stunda
LE
LETA
Kultūra
Rundāles pili UNESCO sarakstam varētu pieteikt nākamā gada septembrī
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Prāta vētras” koncerts Liepājā noritējis mierīgi
3 stundas