Kokteilis
Apbrīno

17 gadus vecais ģitārspēles talants Armands: “Uzstādi sev augstus mērķus un ej, kamēr tos sasniedz!”0

Foto no Armanda privātā arhīva

Mūziķis Armands Rutkovskis ir vien 17 gadu vecs. Viņš ir dzimis Bauskā un atzīst, ka ir liels ģitārspēles entuziasts. Armands arī neslēpj, ka viņa vienīgais ģitārspēles skolotājs ir bijis viņš pats, jo cītīgi, pašmācības ceļā to apguvis piecu gadu laikā. Jāatzīst, ka ģitārspēle nav vienīgais viņa brīvā laika pavadīšanas veids, jo viņš spēlē grupās “Bekars” un “Mārtiņš Jātnieks Band”. Viņš atklāj, ka katru dienu cenšas apgūt aizvien vairāk jaunas lietas, jo vēlas izzināt ne tikai ģitārspēli, bet arī pašu ģitāru – tās uzbūvi un visu, kas ar to saistīts. “Manuprāt, tev ir jāpārzina savs instruments no A līdz Z,” stāsta jaunais Latvijas talants – mūziķis Armands Rutkovskis.

Vaicāts, kāpēc viņš izvēlējies tieši ģitāru, Armands stāsta: “Mani vienmēr ir interesējusi ģitāra un tas, kā tā skan. Šajā instrumentā ir kaut kas īpašs. Kaut kas tāds, kas nav nevienā citā instrumentā. Katru dienu par ģitāru uzzinu arvien vairāk jaunu lietu, kas, šķiet, nekad nebeigsies.” Armands arī neslēpj, ka izvēlējies spēlēt ģitāru, jo viņam pašam ļoti patīk rokmūzika un šajā žanrā ģitārai ir ļoti liela nozīme. “Roka pamatā ir intensīva un piesātināta ģitārspēle. Tā ir neatņemama šī žanra sastāvdaļa,” stāsta Armands

Jaunais mūziķis atklāj, ka šobrīd viņa kolekcijā ir četras ģitāras, ar kurām viņš arī regulāri spēlē. “Tās ir divas akustiskās ģitāras un divas elektriskās ģitāras. Šī kolekcija pilnīgi noteikti tiks papildināta, jo ģitāru nekad nevar būt par daudz……,” smej Armands.

“Cik zinu, daudzi cilvēki neizprot, kāpēc vajadzīgas tik daudz ģitāras, vai tad nepietiek ar vienu vai divām? Atbilde uz šo jautājumu ir īsa, izsmeļoša un vienkārša – NĒ! Katrai ģitārai ir savs skanējums, tonis, katra ģitāra rokās jūtas citādāk. Katrā ģitārā ir kaut kas īpašs. Mana mīļākā ģitāra ir mana sarkanā džeza ģitāra. Sajūta, spēlējot šo ģitāru, ir neaprakstāma. No sākuma neticēju tam, ka uz šīs ģitāras varēs spēlēt arī roku un citu žanru mūziku, bet tā ar katru dienu mani turpina pārsteigt ar savu izcilo toni un sajūtām, ko tā spēj sniegt,” stāsta Armands.

Armandu pilnīgi noteikti iespējams saukt par jauno Latvijas talantu, jo viņš ne vien profesionāli spēlē ģitāru, bet arī lieliski spēlē klavieres, bungas, marimbu, un arī dzied. “Man ļoti patīk spēlēt visus šos instrumentus. Bija kāds laiks, kad nevarēju izlemt, kuru instrumentu es tā patiešām padziļināti vēlos mācīties. Es mācījos visus pa “bišķītim” no visa, ieguvu pamatzināšanas un sapratu, ka no visiem instrumentiem man vistuvākais ir ģitāra,” atklāj Armands. Turklāt, viņš apgalvo, ka pateicoties tam, ka ilgi nebija varējis izlemt, kurš no visiem tad īsti ir viņa “īstais” instruments, viņš labā līmenī apguvis tos visus. Viņš neslēpj, ka šo instrumentu spēles apgūšana noderēs viņa dzīvē arī turpmāk: “Ja pie rokas nebūs ģitāra – spēlēšu klavieres. Viss vienkārši.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Armands Rutkovskis (@armandsrutkovskis) on

Pašlaik Armands atzīst, ka ģitāru spēlē jau piecus gadus, taču viņš ļoti vēlas vēl daudz izzināt. “Ģitāras pamatus apguvu divu vai trīs gadu laikā. Grupa “Bekars” man bija liela motivācija mācīties ģitārspēli, jo grupas pirmsākumos, pirms 4 gadiem, es zināju tikai dažus vienkāršākos akordus. Pa šiem gadiem esmu iemācījies ļoti daudz jaunu lietu. Mēs mācāmies viens no otra,” atklāj Armands.

Jāatzīst, ka vecums nekam nav šķērslis, jo Armands 17 gadu vecumā jau paspējis kāpt uz lielāko Latvijas festivālu skatuvēm, sniegt koncertus skaistās Latvijas vietās un piedalīties neskaitāmos konkursos, kuros guvis atzinību un plūcis laurus.  Viņš neslēpj, ka par sasniegumu uzskata katru jauno lietu, ko ir iemācījies. Vai tas ir jauns džeza akords, vai tas ir solis uz priekšu. Taču par saviem lielākajiem sasniegumiem viņš uzskata tos, kas sasniegti kopā ar kolēģiem un labākajiem draugiem no grupas “Bekars”. “Esam spēlējuši uz Kongresu nama skatuves un spīķeru koncertzālē festivālā “Bildes”, Jūrmalas svētkos uz lielās skatuves, Bauskas Kantrī mūzikas festivālā, festivālā “Bauska TasTe” un vēl daudz kur citur. Esam spēlējuši neskaitāmus koncertus, kuri man ir devuši neaizmirstamu pieredzi. Esmu ļoti pateicīgs par tādiem kolēģiem un draugiem,” stāsta Armands.

 

View this post on Instagram

 

Pavisam nesen Viļa Plūdoņa mājās kopā ar Kasparu un Renāru. Mazie svētki! 🌞🎉🎉 Foto: @euzha

A post shared by Bekars (@bekarsofficial) on

Armands arī nenoliedz, ka viņa lielākais mērķis ir turpināt apgūt jaunas lietas. Radīt un izdot jaunas dziesmas. Iepriecināt un motivēt citus cilvēkus radīt mūziku. Noteikti ņemt visu to labo, ko dzīve sniedz un iet tik tālu, cik būs iespējams aiziet. “Uzstādi sev augstus mērķus un ej, kamēr tos sasniedz!” Armands atklāja savu dzīves moto.

 

View this post on Instagram

 

Prieks un laime 🎸🎤 #zzcempionats2k17 #bekars #9a #bijacool

A post shared by Armands Rutkovskis (@armandsrutkovskis) on


Jautāts, kas tad ir Armanda lielākie mūzikas un ģitārspēles elki, viņš atbild nevilcinoties: “Mani lielākie elki ir ģitāristi –  Tommy Emmanuel, John Mayer, Mārcis Auziņš un Kaspars Zemītis. Viņu ir daudz, bet šie ir tie cilvēki, no kuriem es beidzamajos gadus esmu mācījies ļoti daudz.” Tāpat viņš pastāsta, ka ikdienā viņam nav konkrēts stundu skaits, ko viņš veltītu ģitārspēles treniņam, jo tas vienmēr notiek pēc sajūtām. “Manuprāt, galvenais ir pašam gribēt! Ja tev to uzspiež, tas nerada nekādu prieku. Es sev neko neuzspiežu, bet tāpat katru dienu vismaz divas līdz trīs stundas veltu ģitārspēles apguvei.”

 

View this post on Instagram

 

#guitarcover #guitarsolo #johnmayerstyle #chillvibes #whynot #first #gretsch #fenderstratocaster @guitarsdaily

A post shared by Armands Rutkovskis (@armandsrutkovskis) on

 

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: spēkavīrs, fitnesa treneris Raivis Vidzis kļuvis par dēliņa tēti
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Skatītāju iemīļotās filmu un TV seriālu aktrises Anastastijas Zavorotņukas stāvoklis ļoti smags: ārsti vairs nevar cīnīties ar šo vēža formu
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: TV šova dalībnieks Vitālijs “iespiests stūrī” atzīstas vēl lielākos melos līgaviņām – patiesībā viņš nemaz nav brīvs vīrietis!
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Pašvaldības grib piespiest valdību sarunāties
35 minūtes
LE
LETA
Latvijā
PVD pārbaudījis 13 Siguldas izglītības iestādes: kas līdz šim zināms?
49 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Valdības lēmumu dēļ Rīgas dome budžetā zaudēs 116,6 miljonus eiro
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Tūrisma firmas “Prieks tūre” klienti saņems kompensācijas
13 minūtes
LA
LA.LV
Sports
“Knicks” jaunais talants visvairāk vēlas “iedankot” pāri Porziņģim
22 minūtes