Pirms nepilnas nedēļas – 17. maijā zvērinātas notāres Valdas Vaivaras prakses vietā bijis paredzēts noslēgt rakstisku vienošanos par “Olainfarm” valdes priekšsēdētāja Valērija Maligina atstātās mantas neatraidāmās daļas Elīnai Maliginai izmaksu naudā. Tomēr vienošanās nenotika, jo miljonāra meitas uz dokumentu parakstīšanu neieradās.

Žurnālam “Kas Jauns” Elīna atklāj: “Es vienošanās projektā piekrītu pat uz mazāku daļu mantojuma, nekā man pienākas pēc likuma. Nāku pretī, lai izbeigtu strīdus, nesaskaņas un iespējamas nesaprašanās. Dzīvosim taču mierā un saticībā, ļausim uzņēmumam loģiski darboties. Es aicinu Irinu un Niku: liekam punktu mantojuma lietai un šķiramies!”.

Oficiāli Elīnai Maliginai pienākas 15 miljoni eiro, taču viņa ir ar mieru saņemt deviņus vai pat astoņus miljonus.

Miljonāra atraitne ir nesapratnē, kāpēc vienošanās nav notikusi, jo vēl stundu pirms vienošanās advokāti bija runājuši, viss bijis kārtībā, bet tad pēkšņi kaut kas it kā noticis un uz parakstīšanu daļa iesaistīto personu nav ieradušās.

Pretējs viedoklis ir miljonāra meitām, kuras atzīst, ka sarunas, kas ļautu Elīnai Maliginai pretendēt uz daudzu miljonu eiro izmaksu, bijušas procesā. Irinas Maliginas advokāts Aldis Pauniņš žurnālam atklāj: “Tas mums bija pamatīgs pārsteigums, bijām vīlušies un aizskarti, jo par vienošanās laiku un vietu puses parasti vienojas un darbības saskaņo, nevis vienpusēji to kāds nosaka un paziņo.”

Elīna Maligina jau vairākkārt uzsvērusi, ka ir sajūta, ka miljonāra meitas iet kāda cilvēka pavadā, jo citādi viņa nespējot izskaidrot vienkāršas loģikas nepieņemšanu. Konkrēti runa ir par gāzes kompānijas “Itera Latvija” valdes priekšsēdētāju Juri Savicki, kurš ir bijis Maligina ģimenes draugs 25 gadu garumā un redzējis viņa meitas izaugam.

Par savām iespējamām manipulācijām ar Maligina meitām žurnālam “Kas Jauns” Juris Savickis nosaka: “Neviens neierādīs, kas man jādara, nenoteiks, ko celt, pie kādiem projektiem strādāt. Es vienmēr to pats izlemšu, ko pirkt, no kā atsacīties. Galvenais, kas ir tagad, – Valērija meitām jākļūst par reālām uzņēmumu īpašniecēm, lai viņas noteiktu lietas kārtību. Un tajā es esmu ieinteresēts… Pietiek visu laiku kaut kādas sazvērestības teorijas attīstīt, ka man vajag to “Olainfarm”. Nu nevajag!”