Kokteilis
Stilo

FOTO. Modes pārmērības izstādē “Spožie astoņdesmitie”0


Modes muzejā atklāj izstādi "Spožie astoņdesmitie".
Modes muzejā atklāj izstādi "Spožie astoņdesmitie".
Foto: Karīna Miezāja

Sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu Rīgas Modes muzejā atklāta košajai un ekstravagantajai 80. gadu modei veltīta izstāde “Spožie astoņdesmitie”.

20. gadsimta 80. gadi ir spožs periods, kam raksturīgs jauns sievietes tēls un atmiņā paliekošs siluets ar platiem pleciem un apjomīgām frizūrām.

Izstādē “Spožie astoņdesmitie” eksponēti ietekmīgu desmitgades dizaineru – Īva Senlorāna, Emanuela Ungaro, Žana Pola Gotjē, Versačes, Isei Mijakes un daudzu citu dizaineru, kā arī spilgtās un ekstravagantās ielu modes piemēri.

Muzejs īpaši lepojas ar iespēju parādīt apmeklētājiem krājuma jaunieguvumu – elegantās franču kinodīvas Katrīnas Denēvas žaketes, ko dizainējis viņas tuvs draugs, izcilais modes mākslinieks Īvs Senlorāns. Šie tērpi iegādāti gada sākumā notikušajā vērienīgajā aktrises tērpu izsolē, ko rīkoja “Christie’s”.

Neliela daļa ekspozīcijas veltīta 80. gadu modei Latvijā un sasaucas ar trim īpašām gadadienām, ko šogad atzīmējam: aprit 30 gadu, kopš 1989. gadā sākās Berlīnes mūra demontāža, iezīmējot dzelzs priekškara krišanu.

Un vēl šogad aprit 70 gadi, kopš sāka darbu leģendārais Rīgas Modeļu nams, un 70 gadi, kopš sāka iznākt žurnāls “Rīgas Modes”, ko ar pateicību atceras vesela paaudze. Līdz ar igauņu “Siluetu” tas uz ilgu laiku kļuva par modes tendenču un stila popularizētāju milzīgajai valstij, kurai bija ierobežota piekļuve informācijai.

Modes muzejā atklāj izstādi "Spožie astoņdesmitie"

LA.lv