Ja ziemas aukstums, sniega kalni un lielas, baltas sniega pārslas silda tavu sirdi, ja esi patiess sniega cienītājs un vēlies izbaudīt pasakainas ziemas ainavas un avantūriskas ziemas aktivitātes, ir pienācis laiks salikt čemodānā vissiltāko džemperi un sniega bikses.

Lūk,  13 lieliski galamērķi, kuros varēsi izbaudīt ne vien skaistākās ziemas ainavas un gūt pozitīvas emocijas, bet arī ļauties ziemīgām fiziskajām aktivitātes.

1. Stīmboutspringsa, Kolorādo

aaa
Skaista vieta, kurp doties ikvienam slēpošanas cienītājam. Stīmboutspringsas kūrortos diemžēl nesatiksi nevienu Holivudas slavenību, tā vietā garantējam, ka satiksi tur savus iemīļotos Olimpisko spēļu sportistus. Savukārt, ja neesi slēpošanas cienītājs, tev būs iespēja doties piedzīvojumā ar sniega motocikliem, zirgu vai suņu pajūgā, vai apmeklēt karstos avotus.

2. Bergena, Norvēģija

sss
Bergena ir pilsēta Norvēģijas dienvidrietumos, osta Ziemeļjūras krastā. Tā ir otrā lielākā Norvēģijas pilsēta. Bergenu sauc par pilsētu starp septiņiem kalniem. Par kalnu skaitu gan varot diskutēt, jo šis cipars aizgūts, iedvesmojoties no Romas septiņiem kalniem. Šeit var izbaudīt skaistus, ziemīgus pilsētas skatus, iepazīt burvīgo zvejnieku pilsētu un tās kultūru.

3. Taho ezers, Kalifornija

ddd
Taho ezers ir saldūdens ezers Sjerranevadā, ASV. Tas atrodas uz Kalifornijas un Nevadas robežas. Ezera virsma atrodas 1897 m v.j.l. Tas ir 501 metrus dziļš, kas ir otrs dziļākais ezers valstī pēc Kreitera ezera un sestais lielākais ezers ASV pēc tilpuma pēc pieciem Lielajiem ezeriem. Ezers izveidojies apmēram pirms 2 miljoniem gadu. Šī ir patiešām maģiska vieta, kur gūt nomierinošas un reizē enerģiskas vibrācijas. Turklāt šī vieta atklās apbrīnas vērtas ainavas.

4. Banfa, Kanāda

fff
Burvīga kūrortpilsēta, kur baudīt greznus kalnus, svaigu kalnu gaisu un ezeru, kas slavens ar tā krāsām, kas atkarīgas no gaismas – koši zils vai smaragdzaļš.

5. Sāriselka, Somija

ggg
Ja vēlies izbaudīt skaistu ziemas piedzīvojumu, laiks doties uz vienu no Somijas skaistākajiem kūrortiem. Šeit tev būs lieliska iespēja pavadīt nakti gandrīz zem klajas debess un piedzīvot krāšņu ziemeļblāzmu, guļot caurspīdīgā stikla namiņā.

6. Minhene, Vācija

hhh
Minhene ir pilsēta Vācijas dienvidos, pie Izāras upes. Pēc iedzīvotāju skaita tā ir trešā lielākā pilsēta Vācijā. Ekonomikas, kultūras un tūrisma centrs, kur ziemas periodā izbaudīt skaistos Minhenes krodziņus, iepirkšanās centrus un ziemas tirdziņus vecpilsētā.

7. Dulūta, Minesota

jjj
Dulūta ir pilsēta Amerikas Savienotajās Valstīs, Minesotas štatā. Tā ir nozīmīga ostas pilsēta, jo atrodas Augšezera krastā. Šeit var izbaudīt azartisku kalnu slēpošanu, došanos braucienā suņu pajūgā un pēc tam sasildīties kādā no alus darītavām vai spirta rūpnīcām.

8. Nagano, Japāna

kkk
Viena no skaistākajām vietām Japānā, kur baudīt tradicionālo sniega festivālu, kalnu slēpošanu un slaveno pērtiķu parku, kur Japānas pērtiķi zvilnē karstajos avotos.

9. Zalcburga, Austrija

lll

10. Prāga, Čehija

zzz

11. Bavārija, Vācija

xxx

12. Fērbenksa, Aļaska

ccc
Šī izslavētā vieta ir ne vien mājvieta lieliskajiem Aļaskas haskijiem jeb kamanu suņiem un Pasaules ledus mākslas čempionātam, bet arī viena no skaistākajām vietām pasaulē, kur iespējams vērot ziemeļblāzmu.

13. Patagonija, Argentīna

Ja vēlies izbaudīt patiesu ledus laikmetu arī mūsdienās, tev jādodas uz Patagoniju un jāpiedzīvo elpu aizraujošus ledus krāvumus.