Kokteilis
Baudi

13 baisākās filmas piektdienai, 13-tajam0

Foto: Vida Press

Par piektdienu, 13-to klīst asiņainas leģendas. Tieši šajā dienā īpaši jāuzmanās no dažādām nelaimēm. Daudzi pat iesaka šo dienu pavadīt mājās, lai neatgadītos nekas ļauns.

Tiem, kas tieši tā arī nolēmuši šovakar rīkoties, esam sagatavojuši 13 visu laiku baisāko filmu sarakstu.

1. “Piektdiena, 13-tais” (Friday the 13th; 1980)

Vispopulārākā filma par piektdienu, trīspadsmito – amerikāņu šausmu filma, pirmā no sērijās par maniaku Džeisonu Vurhusu. Iespējams, filma mūsdienās jums vairs neliksies tik šausmīga, tomēr tā ir kino klasika, kas aizsāka veselu virzienu kino industrijā.

2. Sātana izdzinējs (The Exorcist ;1973)

Pazīstamas aktrises meitā iemiesojies pats Nelabais. Lai palīdzētu meitenītei mācītājs vēršas pēc palīdzības pie izdzinēja, tēva Lankastera Merrina, kurš ierodas uz šo namu, nezinot, ka dodas pretī nāvei… Starp citu, filma ir balstīta uz patiesiem notikumiem.

3. “Mirdzums” (The Shining; 1980)

Rakstnieka Stīvena Kinga romāna ekranizācija. Šis stāsts ar galveno varoni norisinājās pēc tam, kad viņš kopā ar ģimeni pārcēlās uz viesnīcu, ar mērķi piepelnītis, kad tūristi praktiski neapmeklēja pilsētiņu. Lieliskais Džeks Nikolsons šeit noslēpējis vienu no visas karjeras visbiedējošākajām lomām.

4. “Nolaišanās” (The Descent; 2005)

Stāsts par piecām meitenēm, kurām patīk pētīt alas. Viena no šādām vietām uz visiem laikiem paliks miglā tīta un asinīm slacīta.

5. “Atslēga” (The Skeleton Key; 2005)

Filma, kas satriec ar realitātes sajūtu. Šī kinolente neatsās vienaldzīgu pat visskeptiskāk noskaņoto skatītāju.

6. “Vasku figūru muzejs” (House of Wax; 2005)

Jauniešiem sabojājatas mašīna un viņi ir spiest lūgt palīdzību mazas pilsētiņas iedzīvotājiem. Par šīs pilsētiņas muzeju ar tā vaska figūrām klīst leģendas. Tomēr izrādās, kolekcija nebūt nav pilnīga, viesi, kas šeit ierodas, var arī uz mūžiem te palikt…

7. “Pakalniem ir acis” (The Hills Have Eyes; 2006)

Kārteru ģimene ceļo pa Ameriku. Kāda negadījuma dēļ viņi nokļūst zonā, kurā veikti atomizmēģinājumi. Pēc kāda laika, izrādās, ka šī vieta nav tik nekaitīga, kā viņiem sākumā šķita – uz Kārteriem sākušās medības…

8. 1408 (2006)

Pazīstams rakstnieks Maiks Enslīns strādā pie savas kārtējās grāmatas, kas ir par šausmu stāstiņiem. Sižeta meklējumos viņš ievācas viesnīcā “Delfīns” mīklainā numurā ar ļoti sliktu vēsturi. Numuriņš 1408 nav “tukšs”, tajā kāds jau mitinās…

9. “Klusais kalns” (Silent Hill; 2006)

Mēnessērdzīgā Šerona katru nakti dodas bīstamās pastaigās un katru reizi viņu atrod vecāki un dzird viņas stāstus par kādu vietu ar nosaukumu Klusais kalns. Meitenes mamma nolemj aizvest Šeronu uz ugunsgrēkā iznīcinātu pilsētu, cerot, ka, nokļūstot tur, meitenīte varēs kaut ko atcerēties.

10. “Spoguļi” (Mirror; 2008)

Bijušas policists Bens Kārsons tiek pieņemts darbā par nakts sargu bijušajā universālveikalā Mayflower. Šajā ēkā noticis traģisks ugunsgrēks, kas aiznesis daudzu nevainīgu cilvēku dzīvības, kuri joprojām netiek no šīm šausmām ārā…

11. “Aizvelc mani uz elli” (Drag Me to Hell; 2009)

Stāsta galvenā varone ir bankas darbiniece Kristīna Brauna, kurai dzīvē viss ir izdevies: labs darbs, mīlošs līgavainis. Taču viss mainās, kad parādās kāda Ganušas kundze ar lūgumu par hipotekārā kredīta atvaļinājumu. Filma ir ne tik ļoti baisa, cik traģiska.

12. “Astrālis” (Insidious; 2010)

Saistītie raksti

Džošs un Renē pārceļas kopā ar bērniem uz jaunu mākokli, taču viņi nav vēl paspējuši iedzīvoties, kā sākas ļoti dīvaini notikumi. Īstas šausmas sāk notikt tad, kad viņu desmit gadus vecais dēls Daltons sāk mainīties.

13. “Mamma” (Mama; 2013)

Dziļā, dziļā meža biezoknī, pamestā mājelē tiek atrastas divas meitenes, kas te nodzīvojušas vismaz piecus gadus. Kāds precēts pāris viņas pieņem ģimenē. Taču drīz izrādās, ka viņas nebūt nav vientuļas un viņām ir mamma, kura dažkārt iznāk no tumsas…

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 3 zodiaka zīmju pārstāvji, kas nelaimē tev uzgriezīs muguru
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Magones vīriešu vidū izceļas pamatīgs strīds – Žanis nelaiž Venti iekšā pa vārtiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
“Visa celtniecība notiek ap Rīgu, laukos nav pirktspējas.” INTERVIJA ar “Arco Real Estate” vadītāju Aigaru Šmitu
Intervija 1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Izmantoja dažādas viltības, lai dzēstu pēdas. Ķuzis pastāsta sīkāk par “spridzinātāju”
53 minūtes
LE
LETA
Dabā
Kļūs siltāks, daudzviet gaidāmi nokrišņi. Prognoze piektdienai
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kurzemniekam par bērna seksuālu izmantošanu tiesa mīkstina sodu mūža ieslodzījuma vietā
33 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Igaunijā iespējams iegādāties dzīvokli par 50 eiro
51 minūtes