Kokteilis
Stilo

12 stilīgas lietas, kas atgriezušās modē no pagājušā gadsimta0

Foto: Unsplash

Atgriezīsimies pagājušā gadsimta 90.tajos gados! Vai atcerieties sevi skolas laikā? Valkājot krāsainus legingus, balinātas džinsu bikses un “pagarinātus” džemperus kleitu vietā? Toreiz šķita, ka tas viss ir ļoti moderni.

Ir pagājuši jau vairāk kā 20 gadi un skatoties vecas fotogrāfijas, tagad šis apģērbs šķiet kā no jaunākajiem modes žurnāliem. Teiciens, ka viss jaunais ir labi aizmirsts vecais, runājot par modi, ir tieši laikā.

Un tā, noskaidrosim, kuri apģērbi no deviņdesmitajiem ir atkal atgriezušies un piedzīvo savu uzvaras gājienu!

1. Ādas jakas

Yay, Friday! Looking for weekend wardrobe inspiration? 🔝

A post shared by Denim Dream (@denimdreamstores) on


Viena labas kvalitātes ādas jaka ir tieši tas, kas nepieciešams katras sievietes garderobē. Tās pavisam noteikti nav lētas, bet tās iespējams kombinēt ar visdažādākajiem apģērba gabaliem un augumam piemērota ādas jaka, vienmēr ļaus izskatīties stilīgi.

2. Džinsa kombinezoni


Ja tos gaumīgi un stilīgi sakombinē ar citiem apģērbiem, tad tie izskatās patiešām pievilcīgi. Džinsa auduma kombinezoni bija pazuduši no modes, taču šobrīd tie ir atgriezušies un ir ļoti iecienīts apģērbs ikvienas modes dāmas garderobē.

3. “Boyfriend” džinsu bikses


Boyfriend tipa džinsu bikses beidzot ir atgriezušās modē. Tās ir unikāli ar to, cik labi tās izskatās un cik lieliski tajās var justies valkātāja. Pretstatā apspīlētajiem džinsiem, šīs bikses ir ārkārtīgi ērtas. Ir ļoti daudz variāciju, ar ko tās var kombinēt – ar klasisku baltu vīriešu tipa kreklu, ar sievišķīgu blūzi vai īsu topiņu.

4. Apaļas saulesbrilles


Agrāk tās tika uzskatītas par muļķīgām un noteikti neizpelnījās apzīmējumu “gaumīgas”, taču šobrīd šie uzskati ir mainījušies.  Ja vēlies ne vien “atgriezties” deviņdesmitajos, bet arī izskatīties lieliski, izmēģini tieši šīs brilles. Tu būsi pārsteigta, cik labi tās izskatās. Un kas pats labākais – piestāv teju visiem!

5. Džinsu svārki


Džinsa auduma svārku priekšrocība ir tā, ka neatkarīgi no vecuma, personības vai ķermeņa aprisēm, tie piestāv ikvienai sievietei. Ja veikalā ieraugi džinsu svārkus, kas tev patīk, nešaubies par to iegādi! Tie vienmēr izskatīsies lieliski un ir piemēroti dažādām dzīves situācijām, atkarībā no tā, kādus apģērbus tu ar tiem kombinēsi.

6. Džinsa jakas un krekli


Ja kādreiz esi domājusi par to, ka vajadzētu sastādīt sarakstu ar tiem apģērbiem, kam noteikti jābūt stilīgas sievietes skapī, tad šim sarakstam droši varētu pievienot džinsu auduma jakas. Tāpat kā ādas jaka, arī džinsa jaka kombinācijās ar citiem apģērba elementiem izskatītās gan eleganti, gan stilīgi.

7. Flaneļa krekli


Līdzīgi kā balinātie džinsi, ari flaneļa krekli ir atgriezušies modē. Turklāt flaneļa auduma krekls ir ļoti praktisks – to var nēsāt kā vienkāršu kreklu, bet var arī izmantot kā aksesuāru apsienot ap vidukli. Jā – kreklu siešana ap vidukli arī ir atgriezusies modē!

8. Gari krekli

#styleinspo #bigshirt #bigeverything #comfy

A post shared by WhatIWear.WIW SELECTED STYLES (@whatiwear.wiw) on


Vēl gluži nesen par modernu tika uzskatīts viss, kas cieši pieguļ ķermenim. Mode ir mainījusies – boyfriend tipa bikses, ērti un liela izmēra krekli – tas viss ir atgriezies modē, un tu vairs nejūties dīvaini, kad tos valkā. Tie ir ne tikai ērti, bet arī stilīgi.

9. Bikses paaugstinātu jostasvietu


Daudziem atmiņā vēl skolas laiks, kad valkājām bikses ar augstu jostasvietu,  līdz modē ienāca pilnīgi pretējais – bikses ar pazeminātu jostasvietu. Piekritīsiet, ka tās neizskatījās pārāk labi… Šodien bikses ar paaugstinātu jostasvietu ir modernas un aktuālas!

10. Mugursomas


Pagājušā gadsimta izskaņā mugursomu trendus nomainīja klasiskās rokassomas. Pārsteidzoši, ka šobrīd tādi modes zīmoli Chanel, Burberry un daudzi citi savās modes skatēs ir atgriezušies pie ērtajām un praktiskajām mugursomām, padarot tās par stila ikonu.

11. Brūno toņu lūpu krāsa


Brūno toņu lūpu krāsa ir tas, kas precīzi raksturo deviņdesmito gadu stilu. Pateicoties māsām Kardašjanām, brūnā lūpu krāsa jau atkal ir atgriezusies modē. Agrāk tā tika uzskatīta par tumšu, nepiemērotu un gotiska stila lūpu krāsu, bet ne šobrīd.

12. BOB tipa matu griezumi

A post shared by @womens_haircuts on


BOB tipa matu griezumi iespējams liek justies nostaļģiski, taču šobrīd frizūru modē ir atgriezušās ģeometriskas matu līnijas. BOB tipa matu griezums lieliski izceļ sejas kontūras un vaibstus.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv