Kokteilis
Baudi

12 lieliskas filmas, pēc kuru noskatīšanās jūs gribēsiet iegādāties suni0


Kadrs no filmas “Meklēju suņumīli”.
Kadrs no filmas “Meklēju suņumīli”.
Publicitātes foto

Jūs vel domājat, vai ir vērts iegādāties suni? Vīrs nav sapratis, kuras šķirnes suns jūsu ģimenei visvairāk piestāvēs? Bērni strīdas par suņa vārdu? Piedāvājam septiņas lieliskas filmas, kuras neatstās vienaldzīgus un palīdzēs jums tikt skaidrībā, va patiešām un kad savās mājās ievedīsiet suni, kas uz ilgiem gadiem kļūs par jūsu draugu!

1. „Suņa gads” („A Dog Year”)

Publicitātes foto

Filma par rakstnieku Džonu Katcu, kurš pārdzīvo pusmūža krīzi. Viņa ģimenes dzīve jūk un brūk. No viņa aiziet sieva, atstājot Džonam abu meitu Emmu un suni Stenliju. Reiz meitenīte ievēro, ka ar mīļoto sunīti kaut kas nav lāga un kopā ar tēvu aizved mīluli pie vetārsta. Tur ģimene uzzina, a mīlulim atlicis dzīvot vien pāris dienas: viņam ir slima sirds. Pēc suņuka nāves viņu mājās parādās borderkollijs, kurš pilnībā maina Džona un viņa ģimenes dzīvi.

2. „Patiesība par suņiem un kaķiem” („The Truth About Cats & Dogs”)

Publicitātes foto

Ebija ir veterinārārste, kura radio vada šovu, tiešajā ēterā dodot jautrus praktiskus padomus laimīgajiem suņu un kaķu īpašniekiem. Meitene lieliski orientējas četrkājaino mājas mīluļu dzivē, bet viņas pašas dzīve joprojām nav nokārtota. Vīrieši reti pievērš uzmanību mazajai Ebijai, priekšroku dodot viņas efektīgajai kaimiņienei Noelai (Uma Tūrmane). Reiz uz radio raidījumu piezvana jaunais fotogrāfs Braiens. Viņam ir nepieciešams padoms par viņa četrkājaino ausaino modeli. Ebijas balss apburts, viņš norunā randiņu, bet meitene savā vietā aizsūta Noelu…

3. „101 dalmācietis” („101 Dalmatians”)

Publicitātes foto

Aizkustinošs un neticami intriģējošs cilvēku un dzīvnieku mīlasstāsts. Anita un Rodžers mīl viens otru, bet viņi iepazinās, pateicoties saviem suņiem – dalmāciešiem Pongo un Pegijai. Suņu pārim drīzumā gaidāmi kucēni, kurus pēc ļaunās fūrijas Kruellas De Viltas pavēles ir likts nolaupīt. Alkatīgā modes dāma ir izdomājusi no nabaga kucēnu raibajām ādiņām uzšūt sev raibu tērpu. Tomēr dzīvniekiem izdodas viņu pārmācīt un kucēnus izglābt. Un ne tikai Pongo un Pegijas kucēnus…

4. „Mārlijs un es” („Marley & Me”)

Publicitātes foto

Jauns žurnālists kopā ar savu sievu pārceļas uz citu pilsētu uz jauno darba vietu. Viņiem ir grandiozi plāni: mājas iegāde, bērni, bet vispirms ir nolemts iegādāties suni. Tā teikt, treniņam, lai saprasu, vai viņi jau ir gatavi kļūt par vecākiem. Un kurš gan varēja iedomāties, ka tieši kucēns kļūs par viņu dzīves galveno pārbaudījumu! Ne jau saimnieki audzina mīlīgo Mārliju, bet izcili kaitīgais suns dažādiem paņēmieniem mēģina pāraudzināt jaunlaulātos un sagatavot viņus vecāku lomai.

5. „Hatiko – uzticamais draugs” („Hachi: A Dogs Tale”)

Publicitātes foto

Filmas sižeta pamatā ir patiess stāsts, kas notika Japānā un aizkustināja visu pasauli. Reiz, atgriežoties no darba, koledžas profesors stacijā atrada simpātisku akita-inu šķirnes kucēnu. Profesors un Hatiko, kā saimnieks viņu nosauca, kļuva par uzticamiem draugiem. Katru dienu suns pavadīja un sagaidīja profesoru staciāa. Tomēr reiz profesors vairs neatbrauca… Bet uzticamais Hatiko atteicās tam noticēt… Deviņus gadus katru dienu viņš nāca uz staciju un līdz pēdējam vilcienam gaidīja profesoru.
Vēlāk japāņi stacijā vietā, kur suns gaidīja savu saimnieku uzstādīja Hatiko pieminekli.

6. „Bēthovens” („Beethoven”)

Publicitātes foto

Tā tie saukts nevis zooveikalu tīkls, kā domā mūsdienu bērni, bet gan burvīga filma. Un filma nav par izcilo komponistu, bet gan burvīgu sanbernāra šķirnes suni, kurš nosaukts viņa vārdā. Ģimenē suns nokļūst, būdams kucēns, un itin veikli sadraudzējas gan ar bērniem, gan viņu māti… Tikai ar ģimenes galvu attiecības īsti neveidojas. Tomēr ar savu uzticību un patiesi cilvēciskajiem gājieniem suns iemanto visu mājinieku mīlestību. Starp citu šai filmai ir vēl četri turpinājumi.

7. „Tērners un Hūčs” („Turner & Hooch”)

Publicitātes foto

Profesionālais izmeklētājs Skots Tērners ienīst nekārtību. Viņa dzīvē viss ir iepriekš izplānots un paredzams. Suns vārda Hūčs ir visnemierīgākais, visneaudzinātākais un vismazāk pakļaujas dresūrai. Policists pārāk vēlu saprata, ko ir ielaidis savās mājās. Bet skaļi strīdi ne pie kā nav noveduši. Iespējams, labākais veids kā pieveikt savu „ienaidnieku”- ir ar viņu sadraudzēties.

8. „Meklēju suņumīli” („Must Love Dogs”)

Publicitātes foto

Skolotāja Sāra Nolana ir nesen šķīrusies no sava vīra. Viņas māsas Kerola un Kristīna ir sākušas meklēt viņai potenciālo dzīvesbiedru. Viņas atbalsta atraitnis Bils, kurš, atradis internetā savu draudzeni, ļoti atzinīgi izsakās par šādu iepazīšanās veidu. Kerola nolem pati izdarīt pirmo soli un Sāras vārdā vienā no saitiem izvieto viņas sludinājumu ar piebildi „Meklēju suņumīli”. Rezultātā Sāra iepazīstas ar simpātisko Džeiku….

9. „Lesija” („Lassie”)

Publicitātes foto

Pirmā filma par gudro kolliju meiteni Lesiju tika uzņemta jau 1943. gadā un šo gadu laikā pie skatītājiem nonākušas vairāk nekā 10 pēc angļu rakstnieka Ērika Naita 1938. gadā sarakstītā stāsta „Lesija atgriežas mājās” ekranizācijas. Kad tētis zaudē darbu, mazajam Džo neatliek nekas cits, kā atvadīties no savas mīlules – uzticīgās kucītes Lesijas. Hercogs vēlas šo kolliju pirkt savai mazmeitai un Džo vecāki nespēj atteikties no viņa piedāvājuma. Tomēr ne Džo, ne arī Lesija nespēj samierināties ar notikušo. Lai arī suns tiek aizvests uz tālo Skotiju, Lesija izmanto iespēju bēgt, lai atgrieztos mājās. Taču ceļš ir tāls, tajā sastaptie cilvēki ne vienmēr draudzīgi…

10. „Pamesti sniegos” („Eight Below”)

Publicitātes foto

Režisora Frenka Maršala pēc patiesiem notikumiem veidotā filma vēsta par zinātnieku ekspedīciju, kurai pēc nelaimes gadījuma nepieciešams steidzami pamest bāzi Antarktīdā, atstājot tur savā vaļā astoņus sniega suņus. Neaizmirsdams ne uz brīdi par saviem četrkājainajiem draugiem, Džerijs visus pūliņus velta meklējot iespējas atgriezties sniegotajos laukos un glābt pamestos suņus, kuriem vairāk nekā sešus mēnešus bija lemts pavadīt bargajos apstākļos cīņa par izdzīvošanu. Taču īsta draudzība ir spēcīgāka par apstākļu radītajiem šķēršļiem.

11. „K-9”

Publicitātes foto

Pēc ilgajiem policijas darbā pavadītajiem gadiem detektīvs Dūlijs ir gatavs doties pelnītā atpūtā. Taču pirms tam viņam vēl nāksies paveikt pēdējo uzdevumu. Kopā ar savu vislabāko draugu, neparasti gudro suni Džeriju Lī, Dūlijam pašam uz savu roku būs jāatrod augsto tehnoloģiju zagļi. Atteikties no šīs lietas nav iespējams, jo viņi paši ir galvenie aizdomās turamie!

12. „Suņa dzīves jēga” („A Dog’s Purpose”)

Publicitātes foto

Sirsnīgs un pārsteidzošs stāsts par uzticīgu suni, kurš, būdams līdzās dažādiem saimniekiem dažādos laikos, mācot cilvēkiem priecāties un mīlēt, atrod pats savas dzīves jēgu. Ģimenes filmu, kas aizraujošā veidā parāda pasauli no suņa skatu punkta, uzņēmis režisors Lase Halstrēms.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 3 zodiaka zīmju pārstāvji, kas nelaimē tev uzgriezīs muguru
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Magones vīriešu vidū izceļas pamatīgs strīds – Žanis nelaiž Venti iekšā pa vārtiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
“Visa celtniecība notiek ap Rīgu, laukos nav pirktspējas.” INTERVIJA ar “Arco Real Estate” vadītāju Aigaru Šmitu
Intervija 1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Izmantoja dažādas viltības, lai dzēstu pēdas. Ķuzis pastāsta sīkāk par “spridzinātāju”
48 minūtes
LE
LETA
Dabā
Kļūs siltāks, daudzviet gaidāmi nokrišņi. Prognoze piektdienai
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kurzemniekam par bērna seksuālu izmantošanu tiesa mīkstina sodu mūža ieslodzījuma vietā
28 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Igaunijā iespējams iegādāties dzīvokli par 50 eiro
46 minūtes