Kokteilis
Dzīvo

12 leģendāras britu zinātnieka Stīvena Hokinga dzīves atziņas0

Foto: REUTERS (LETA)

Šodien tapis zināms, ka no šīs pasaules aizgājis 77 gadu vecumā slavenais britu fiziķis un zinātnieks Stīvens Hokings. Viņš ne tikai bija daudzu fizikas teoriju autors, bet arī viens no populārākajiem cilvēkiem uz šīs planētas. Un tāds viņš vienmēr paliks – kā cilvēks, kas ne tikai tika galā ar jēdzienu “kas ir laiks”, kā arī brīžiem šķita – viņš pat zina, kā to apturēt.

Neraugoties uz to, ka progresējušās slimības dēļ, kad viņam jau agrā jaunībā tika solīta drīza nāve, zinātnieks pēdējos dzīves gados pārvietojās tikai invalīdu ratiņos un kontaktējās ar pasauli tikai ar sintezatora balsi, viņš joprojām lasīja lekcija, sniedza intervijas un pat piedalījās TV seriālos.

Iedvesmojieties! 12 dzīvesgudri citāti no leģendārā cilvēka, kurš nekad nepadevās:

“Cilvēks ir vienīgais dzīvnieks, kurš zina, ka viņu gaida nāve, un vienīgais, kas apšauba tās beigas.”

“Perspektīva agri nomirt lika man saprast, ka dzīve ir tā vērta, lai to nodzīvotu.”

“Mans mērķis ir ļoti vienkāršs: es vēlos izprast Pasauli, kāpēc tā uzbūvēta tā, kā uzbūvēta, un kamdēļ mēs šeit esam.”

“Ja jums ir sajūta, ka esat nokļuvuši melnajā caurumā, nepadodieties. Izeja ir.”

“Tur, kur ir dzīve, cerība ir vienmēr.”

Zinātnieks Stīvens Hokings ar meitu Lūsiju 2015.gadā.
Foto: REUTERS (LETA)

“Visu dzīvi es esmu bijis pārņemts ar to galveno jautājumu, ar kuru mēs ikdienas sastopamies, un centies atrast uz to zinātniskas atbildes. Iespējams, tāpēc es esmu pārdevis vairāk grāmatu par fiziku, nekā Madonna par seksu.”

“Mēs esam tikai pērtiķu pēcteči un mazas mazītiņas planētas. Bet mums ir iespēja izzināt un izprast Visumu. Un tas mūs padara īpašus.”

“Mans sapnis ir uzrakstīt tādu grāmatu, kuru varēs nopirkt lidostās. Taču, lai tas izdotos, šķiet, ka izdevējam uz vāka būs jāliek atkailināta sieviete.”

“Man šķiet, ka datoru vīrusus vajadzētu izskatīt kā dzīvības formu. Tas daudz pasaka par cilvēku dabu: vienīgā dzīvības forma, kuru mēs esam radījuši uz doto brīdi, nes tikai postažu. Mēs radam dzīvi pēc savas līdzības.”

“Starp visām sistēmām, kādas mums ir, vissarežģītākā ir mūsu pašu ķermenis.”

“Esmu pamanījis, ka pat tie ļaudis, kas apgalvo, ka viss ir izlemts un ka ar to neko nevar iesākt, palūkojas sev apkārt, pirms doties pāri ceļam.”

“Es neesmu pārliecināts, ka cilvēku rase nodzīvos kaut vai tūkstoš gadu, ja neatradīs veidu, kā nokļūt kosmosā. Eksistē daudz scenāriju tam, kā var aiziet bojā viss dzīvais uz šīm mazās planētiņas. Bet es esmu optimists. Mēs absolūti noteikti sasniegsim zvaigznes.”

Stīvens Hokings un aktieris Edijs Reidmens, kas filmā “Teorija par visu” atveido Hogingu.
Foto: AP (LETA)

Atgādināsim, ka 2014.gadā tika uzņemta filma “Teorija par visu” (The Theory of Everything), kas atklāj izcilā zintātnieka Stīvena Hokinga dzīvesstāstu, kur galveno lomu atveidoja aktieris Edijs Reidmens, kurš saņēma “Oskara” balvu par šo izcilo darbu filmā.

Filmas “Teorija par visu” treileris:

LA.lv