Daudzi no mums novēloti sāk domāt par to, ka vajadzēja par ķermeni un savu izskatu rūpēties ātrāk, jo pavasaris ir jau klāt. Tomēr, ja būsi ļoti uzcītīgs un uzņēmīgs, iespējams, vasaras sezonu tev izdosies sagaidīt jau “uzlabotā” versijā. Apkopojām dietologu un fitnesa treneru ieteikumus, kā visefektīvāk paāatrināt vielmaiņu!

1. Trīs reizes dienā dzeriet zaļo tēju.

2. Dažādojiet savas fiziskās nodarbības: vienu dienu skrieniet, otru – uzkopiet māju, trešajā brauciet ar velosipēdu.

3. Neesiet mazkustīgi. Pat tādi sīki ieradumi kā ceļgala kratīšana vai bungošana ar pirkstiem pa galdu var dienā sadaedzināt līdz 500 kalorijām.

4. Nebadojieties. Tas palēnina vielmaiņu, jūs zaudējiet enerģiju, līdz ar to tauki netiek sadedzināti un tiek uzkrāti.

5. Izdzeriet dienā 2,5 l ūdens. Tieši tik daudz cilvēkam ir jāizdzer, lai uzlabotu vielmaiņu un sadedzinātu liekās kalorijas.

6. Nodarbojieties ar fiziskajām aktivitātēm svaigā gaisā. Jo ārā mēs ejam un skrienam daudz ātrāk nekā slēgtā telpā.

7. Lietojiet pie ēdieniem asas garšvielas. Ir zinātniski pierādīts, ka pikanti un asi ēdieni uzlabo vielmaiņu.

8. Ēdiet ne retāk kā piecas reizes dienā. Ierastā, trīs reizes dienā, ēšana nav tas labākais draugs jūsu organismam. Ja jūs ēdīsiet nelielās porcijās ar 2-3 stundu intervālu, organisma neizjutīs bada sajūtu un neuzkrās liekas kalorijas, bet gan tieši dedzinās tās.

9. Izdzeriet pāris krūzītes kafijas. Kā liecina pētījumi – kofeīns veicina tauku sadedzināšanu.

10. Vairāk staigājiet. Centieties sākt iet tur, kur kādreiz braucāt. 10-40 minūtes jūsu laika var jums palīdzēt sadedzināt līdz pat 1000 kalorijām.

11. Apmeklējiet saunu vai pirti. Karstais gaiss uzlabos vielmaiņu un attīrīs jūsu organismu.

12. Papildiniet savu ēdienkarti ar olbaltumiem bagātu pārtiku. Lai pārstrādātu olbaltumvielas organismam nākas patērēt daudz vairāk enerģijas nekā pārstrādājot ogļhidrātus, vai taukus.