Kokteilis
Stilo

11 vismodernākie aksesuāri šoruden: lielas beretes, “Matrix” stila saulesbrilles un platas jostas0

Foto: kolāža kokteilis.lv

Šajā sezonā modes aksesuāri pavisam noteikti nepaliks ēnā. Šoruden aksesuāru modē aktuāls ir viss oriģinālais, avangardiskais un ekstravagantais. Kaut arī rudens un ziemas mēnešos cilvēki labprātāk izvēlas valkāt tumšas krāsas apģērbu, neviens neliedz un pat iesaka izcelties ar oriģinālu somu, lieliem auskariem vai uzkrītošu cepuri.

Vēl nesen mēs nēsājām saulesbrilles ar lieliem un izteiksmīgiem plastmasas rāmjiem, taču šobrīd tas jau ir izgājis no modes. Ir mainījies to izmērs! Šoruden modē atgriežas šauras saulesbrilles, gluži kā filmā “Matrix”, modē nākušas arī masīvas rotas un liela izmēra franču stila beretes.

1. Franču stila beretes

aaa

Franču berete ir viens no stilīgākajiem un reizē klasiskākajiem sieviešu galvas aksesuāriem. Tomēr šajā rudenī klasiskā franču berete ir mainījusies, modē nākusi jauna – izmēros daudz lielāka, apjomīgāka un dažādu audumu variācijās. Dizaineri ir parūpējušies, lai moderns būtu ne tikai stilīgs, bet arī ērts un silts, tāpēc aktuālās beretes ir no vilnas un kažokādu auduma.

2. Žokejcepures

sss

Kopš bērnu dienām mēs cepures esam valkājuši ar nepatiku. Šajā sezonā viss mainīsies, modē aktuālas ir stilīgas un gaumīgas žokejcepures. Cepures kļūs par vienu no aktuālākajiem šīs sezonas aksesuāriem. Šīs cepures ir tumšos toņos un tās izskatīsies lieliski kopā ar jebkuru apģērbu kombināciju. Labā ziņa ir tā, ka pelēkos toņus var izcelt, uzliekot krāsainas brilles.

3. Atslēgu gredzeni

ddd

Iespējams šoruden aktuālās rokassomas ir tik mazas, ka tajās vienkārši nav iespējams ielikt visu nepieciešamo. Tāpēc modes mākslinieki ir parūpējušies, lai atslēgas varētu izmantot kā lielisku aksesuāru, tās valkājot pie biksēm, svārkiem un jostas.

4. Ādas cimdi

fff

Iespējams, viena no šīs sezonas spilgtākajām tendencēm ir vidēja garuma ādas cimdi. Tie kļuvuši krāsaini un pat rakstaini. Īpaši aktuāli cimdi būs sarkanā, smaragda, vīna sārtā, ķieģeļu brūnā krāsā, kā arī čūskas ādas imitācijas. Šādi cimdi lieliski piestāv pie svīteriem, baltiem krekliem un trikotāžas džemperiem.

5. Liela izmēra auskari

ggg

Šī modes sezona tomēr prasīs  “upurus”. Aktuāli kļuvuši milzīgi un smagnēji auskari, tāpēc šoruden tiem obligāti jābūt tavā dārglietu kastītē. Lielo aksesuāru tendencēs atgriežas sešdesmito gadu stils – īss matu griezums un milzīgi auskari. Esi drosmīga un iegādājies vismaz vienu lielu auskaru pāri, lai vari būt aktuāla šajā rudenī.

6. Masīvas rokassprādzes

hhh

Šajā sezonā sieviešu rokas greznos masīvas metāla aproces – ķēdes, mistiskas dzīvnieku figūras un vienkāršas aproces vairākos slāņos. Ja ikdienā valkā vismaz vienu aproci, tad pilnīgi noteikti šoruden vari izvēlēties tai pievienot vēl 3-5 dažāda biezuma rokassprādzes.

7. Krūšu un jostas somas

jjj

Standarta plecu somas ir mainījušas savu funkciju un izskatu, tagad somas kļūst aktuāli nēsāt kā uz kakla, tā uz jostasvietas. Šī somu tendence ir sagaidījusi triumfu, jo drūmajos ziemas mēnešos somas būs krāsainas, tās būs aktuālas ziedu motīvos un no kažokādu imitācijas materiāliem. Šādas somas ir ne viens stilīgas, bet arī ļoti praktiskas – tajās ir ērti turēt visu ikdienai nepieciešamo – sākot no bankas kartes līdz pat lūpu krāsai.

8. Brilles, kas līdzinās “aizsargbrillēm”

kkk

Jau zināms, ka šajā sezonā aktuāli ir kombinezoni un tos iespējams lieliski papildināt ar aktuāliem aksesuāriem. Šajā sezonā modē aktuālas ir brilles, kas līdzinās dārza darbu vai dažādu darbu  aizsargbrillēm. Šīs brilles lieliski “pieguļ” sejai, tām ir plāns metāla rāmis un galvenais dizaina elements ir krāsainais briļļu stikls.

9. Šauras saulesbrilles

lll

Patiešām, šoruden modē atgriežas šaurās un izmērā mazās saulesbrilles. Laika gaitā šī stila brilles ir pierādījušas savu pozīciju modes pasaulē, tāpēc tām noteikti jābūt tavā aksesuāru sarakstā.
Iedvesmas avots ir filmas “Matrix” galvenais varonis. Šīs taisnstūrveida brilles izskatīsies lieliski kombinācijā ar vestēm, kapucēm, masīviem auskariem un beretēm. Tās īpaši akcentē īsus matu griezumus.

10. Ķēdes

zzz

Šo rudens modi viennozīmīgi iedvesmo masīvas rotaslietas, tajā skaitā milzīgas ķēžu rotas. Tās lieliski izskatīsies kopā ar zīda kleitām, tvīda jakām un kostīma biksēm. Turklāt ķēdes var valkāt arī kā aproces, jo īpaši, ja tās kombinē ar ādas elementiem.

11. Platas jostas

ccc

Ādas jostas šoruden ir sasniegušas savu maksimālo platumu – tās lieliski akcentē sievietes vidukļa līniju. Aktuālas būs jostas ar metāla elementiem un vairāku audumu slāņiem. Tās lieliski izskatīsies kopā ar garām šifona kleitām un pasteļu toņu audumiem.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv