Pirmdiena reizēm var būt arī laimīgā diena! It īpaši skolniekiem, kas šonedēļ ir sācies rudens brīvlaiks. Brīvdienās var ilgāk no rītiem gulēt un darīt lietas, kas patīk, piemēram, kopā ar visu ģimeni noskatīties arī kādu lielisku ģimenes filmu.

Esam sastādījuši, mūsuprāt, izcilāko visu laiku ģimenes filmu topu, ko noskatīties kopā ar visu ģimeni:

1. Citplanētietis (E.T. the Extra-Terrestrial – 1982)

Aizraujoša zinātniskās fantastikas žanra filma, kas jau izsenis ir kļuvusi par klasiku. Patiks visai ģimenei! Filma stāsta par kādu citplanētiešu kuģi, kas nosēžas uz zemes. Viens no citplanētiešiem ir tāds kā amizants mikimausis , kurš nejauši nomaldās uz zemes – cilvēku pasaulē. Tomēr drīz vien viņš iepazīstas ar kādu puisēnu, kurš filmas laikā kopā ar draugiem palīdz amizantajam citplanētietim izglābties no zinātniekiem un valdības aģentiem.

2. Bezgalīgais stāsts (The NeverEnding Story – 1984)

Nespējot samierināties ar mātes zaudējumu, desmitgadīgais puisēns Bastiens lielāko daļu laika pavada grāmatu pasaulē. Tas viņam palīdz nedomāt par ikdienu, taču šī iemesla dēļ zēns ir kļuvis par vientuļnieku, kam nav draugu. Bastiena vienīgie, uzticamie draugi ir grāmatas. Reiz viņš aizņemas kādu dīvainu, senatnīgu grāmatu un sāk to lasīt. Tas ir “Bezgalīgais stāsts”, kas aizved uz noslēpumaino Fantāziju zemi, kuru, kā izrādās, apdraud lielais neaptveramais “Nekas”. Bastiens sāk izdzīvot katru grāmatas notikumu, līdz sākas viņa īstā cīņa par Fantāzijas zemes glābšanu.

3. Labirints (Labyrinth – 1986)

Pasaules slavenais mūziķis un aktieris Deivids Bovijs filmā atveido Goblinu karali, kurš izpilda 16 gadu vecas meitenes vēlmi – kaut viņas mazais brālis reiz pazustu… Kad meitene atskārst, ka patiesībā viņa nemaz nav vēlējusies brālīša pazušanu un tagad vēlas viņu atgūt, viņai ir dotas 13 stundas laika, lai izietu kādu īpašu labirintu…

4. Mūžīgā aukle (Mrs. Doubtfire – 1993)

Deniss nav nekāds parastais tētis. Uzzinājis, ka viņa bijušajai sievai nepieciešama palīdzība bērnu pieskatīšanā, viņš piesakās aukles darbam. Ar ideālu parūku, pamatīgu grima kārtu un citu atribūtiku, kas piedienas aukles tēlam, viņš ietērpjas kleitā un kļūst par Dautfairas kundzi. Viņa kļūst par uzticamu mājkalpotāju un aukli bērniem. Šis ir aizraujošs stāsts visai ģimenei par to, ko tikai tētis nav gatavs darīt, lai pavadītu pēc iespējas vairāk laika kopā ar saviem bērniem.

5. Džumandži (Jumanji – 1995)

Šī ir aizraujoša, asa sižeta fantastikas filma visai ģimenei. Kad divi vienaudži atrod vecu spēli – Džumandži, tā nekavējoties ierauj viņus spēlē. Burtiskā nozīmē. Ierastā un mierīgā pilsētas dzīve pārtop bīstamos džungļos un bērni saprot, ka džumandži patiesībā ir cīņa par izdzīvošanu. Bīstamo spēli iespējams apturēt tikai to izspēlējot līdz galam!

6. Harija Potera filmu sērija

Autores K. Roulingas slavenās grāmatas ekranizācijas sastāv no 8 aizraujošām filmām. Filmas stāsta par jauniešu piedzīvojumu pilno un spraigo dzīvi burvju skolā. Kā jau minējām, kopā tās ir astoņas filmas, no kurām pirmā – “Harijs Poters un Filozofu akmens” uz ekrāniem iznāca 2001. gadā, savukārt pēdējā – “Harijs Poters un Nāves dāvesti: Otrā daļa”, — 2011. gadā.

7. Nārnijas hronika: Lauva, Ragana un drēbju skapis (The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe – 2005)

Lai pasargātu no Otrā pasaules kara laikā nodarītajiem postījumiem Londonā, vecāki nosūta savus četrus bērnus – Pīteru, Sūzanu, Edmundu un Lūsiju uz kāda veca profesora lauku māju. Reiz, spēlējot paslēpes, vienā no istabām Lūsija atrod noslēpumainu drēbju skapi, caur kuru ir iespējams nonākt pasaku zemē Nārnijā. Šajā zemē valda mūžīgā ziema, kura ir skaistās, bet ļaunās raganas lāsts. Kopā ar karalisko lauvu Eslanu, četri bērni uzsāk neparastus un bīstamus piedzīvojumus, kuru laikā pasaku zemē ir iespējams sastapt gan cilvēkus, gan visdažādākos ļaunos un labos radījumus.

8. Nakts Muzejā (Night at the Museum – 2006)

Aizraujošs stāsts par naktssargu, kas pirmajā darba dienā uzzina, ka apburtas plāksnes dēļ viss, kas atrodas muzejā, naktīs atdzīvojas.

9. Alise Brīnumzemē (Alice in Wonderland – 2010)

Deviņpadsmit gadu vecā Alise atgriežas mistiskā burvju pasaulē, kur viņa atkal apvienojas ar saviem vecajiem draugiem un uzzina savu patieso likteni – pārtraukt sarkanās karalienes teroristisko valdīšanu.

10. Pī dzīve (Life of Pi 2012)

Vizuāli skaists un emocijām bagāts stāsts par indiešu pusaudzi Pī, kas ir izdzīvojis kuģa katastrofā, kurā bojā gāja visa viņa ģimene, un Bengālijas tīģeri Ričardu Pārkeru.