Kokteilis
Dzīvo

10 slēptas pazīmes, kas norāda, ka tu esi ģēnijs0

Publicitātes foto/pixabay.com

Visnotaļ iespējams, ka jūs sevi nenovērtējat un nedarāt to, kas jums ir paredzēts, turklāt pat nenojaušat par savām izcilajām iespējām. Mēs palīdzēsim jums tikt skaidrībā! Iespējams, jūs sevī pamanīsiet slēptās ģēnija pazīmes un vēlēsieties mainīt savu dzīvi.

1. Jūs vēlu dodaties pie miera un vēlu mostaties

Parasti šādu cilvēku tipu vieni pieticīgi dēvē par pūcēm, bet citi – par ģēnijiem. Londonas ekonomikas skolas pētnieki apgalvo, ka cilvēki, kas spēj palikt nomodā līdz vēlai naktij vai pat agram rītam, ir daudz gudrāki nekā tie, kuri agri iet gulēt.

2. Jūs šaubāties, ka esat ģēnijs

Publicitātes foto/pixabay.com

Veselīga īpašība par sevi šaubīties jau vien norāda uz to, ka esat gudri. „Es zinu, ka neko nezinu,” tā teica gudrākais grieķu filozofs Sokrats. Daninga – Krīgera efekta būtībā atklāj, ka gudri cilvēki ir mazāk par sevi pārliecināti, vieglāk atrod un izlabo savas kļūdas, turklāt sliecas citus uzskatīt gudrākus par sevi pašu.

3. Jūs satrauc cilvēki, kas neakurāti ēd

Droši vien visus satrauc čāpstināšana, atraugāšanās un vienkārši skaļa ēšana, bet ja jūs šāda ēdāja klātbūtnē esat gatavi eksplodēt, visticamāk, jūs esat ģēnijs. Saskaņā ar pētījumiem, ģeniāli cilvēki ir ļoti jūtīgi pret apkārtesošajām skaņām un troksni sev apkārt uztver daudz saasinātāk.

4. Jums ir laba humora izjūta

Pētījumi par to, kā mēs uztveram cilvēka pievilcīgumu atklāja, ka cilvēki, kuri ir ieguvuši augstu novērtējumu testos par abstrakto domāšanu un verbālo intelektu, arī jokoja daudz labāk.

5. Jums ir pelēkas vai brūnas acis

Par prasmi nestandarti domāt liecina ne tikai jūsu darbības un spriedumi, bet arī acu krāsa. Luisvilas Universitātes profesore Džoanna Rova ir nonākusi pie secinājuma, ka cilvēki ar pelēkām un brūnām acīm domā plašāk un dziļāk, salīdzinājumā ar citu acu krāsu īpašniekiem.

6. Jums garšo alkoholiskie dzērieni

Virkne pētījumu augstu intelekta līmeni saista ar tieksmi pēc stiprajiem dzērieniem. Pēc 2016. gadā veiktā pētījuma rezultātiem, universitātes absolventi ar gadiem sāk dzert arvien vairāk nekā tie, kuri nav ieguvuši augstāko izglītību.

7. Jums patīk automātiska/mehāniska zīmēšana

Publicitātes foto/pixabay.com

Jau sen zināms, ka automātiska/mehāniska zīmēšana ir lielisks antistresa līdzeklis. Bet tas, ka šāda zīmēšana ar pildspalvu vai zīmuli uz papīra ir arī ģenialitātes pazīme, tika noskaidrots nesen. Eksperti apgalvo, ka cilvēkiem, kuriem ir tieksme uz mehānisku vai automātisku zīmēšanu, ir daudz augstāks IQ. Tas tāpēc, ka mehāniskā zīmēšana ir smadzeņu vēlme izrādīt aktivitāti, bet jo aktīvāk darbojas smadzenes, jo gudrāka un neordinārāka ir personība.

8. Jums labāk patīk kaķi, ne suņi

Saskaņā ar pētījumiem – tie, kuriem vairāk patīk kaķi, prāta un personības kvalitātes testos saņem augstāku novērtējumu.

9. Jūs bieži vairākkārt pārdomājat vienas un tās pašas situācijas un meklējat dažādus variantus

Ja vakaros jūs nevarat aizmigt, jo pārdomājat visas negatīvās situācijas, kas ar jums notikušas dienas laikā un ar katru reizi redzat arvien drūmāku ainu, tad jūs neesat pesimists, bet ģēnijs. Jautri un bezrūpīgi cilvēki parasti nedomā par problēmām, tāpēc atrodas daudz neizdevīgākā intelektuālā stāvoklī salīdzinājumā ar neirotiskās uzbūves personībām. Kā skaidro profesors Ādams Pērkinss, kurš specializējies personības neirobioloģijas pētījumos, tas, kas ārēji tiek uztverts kā īstenības un fantāzijas individuāla uztvere, iekšēji tiek skaidrots kā spontāna smadzeņu aktivitāte. Jo lielāka aktivitāte, jo uz lielāku domāšanu jūs esat tendēti.

10. Jūs bieži slinkojat

Slinki cilvēki ir gudrāki nekā tie, kuri piekopj daudz aktīvāku dzīvesveidu. To ir pierādījuši Floridas Universitātes zinātnieki, atklājot, ka cilvēki ar augstāku intelekta līmeni ne tik viegli ļaujas garlaicībai, līdz ar to viņi ir spējīgi ilgu laiku pavadīt nekustīgi, atrodoties savās domās.

Pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv