Kokteilis
Veselam

10. septembris – Pašnāvības novēršanas diena. Notiks bezmaksas semināri1

Foto – 123rf.com

10. septembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā Pašnāvības novēršanas diena. Garīgās veselības atbalsta biedrība „Saules zīmes” sadarbībā ar “Nervostrong” pirmo reizi Latvijā šīs dienas ietvaros organizē pasākumu „Jūties labi!” ar dažādu speciālistu piedalīšanos.Visu speciālistu un semināru apmeklējumi 10. septembrī būs bez maksas.

Šī pasākuma mērķis – pievērst sabiedrības uzmanību pašnāvības tēmai, tās novēršanai un profilaksei,  kā arī parādīt cilvēkiem, ka ir daudzas iespējas kā uzlabot emocionālo pašsajūtu un garīgo veselību.

Pasākumā piedalīsies vairāk kā 70 dažādi speciālisti: psihologi, psihoterapeiti, psihiatri, arī alternatīvo terapiju pārstāvji: vizuāli plastiskās mākslas, deju un kustību, drāmas, mūzikas terapeiti, smilšu spēles metodes praktizētāji, kanisterapeiti (dziedināšana ar suņiem), biodeju pasniedzēji, sporta psihologi un citi speciālisti. Biedrība „Saules zīmes” aicina cilvēkus izmantot šo lielisko iespēju – bezmaksas apmeklēt gan individuālas konsultācijas, gan piedalīties grupu nodarbībās. Šī pasākuma ietvaros notiks arī vairāki bezmaksas semināri. Aktivitātes notiks ne tikai Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās.

10. septembra aktivitātēs var piedalīties jebkurš interesents, kurš vēlas uzlabot savu emocionālo un garīgo veselību. Iepriekš gan obligāti jāpiesakās, vienojoties ar speciālistu par konsultāciju laiku.

Speciālistu konsultāciju, grupas nodarbību un semināru norises kontaktus var atrast biedrības „Saules zīmes” mājas lapā: www.sauleszimes.lv  vai www.draugiem.lv/sauleszimes .

Vinsents van Gogs, Sergejs Jeseņins, Kurts Kobeins, Ernests Hemingvejs, Merilina Monro … Nesen pasauli pāršalca ziņa, ka pašnāvību izdarījis amerikāņu aktieris un komiķisRobins Viljamss, aktieris pirms nāves esot cietis no smagas depresijas.Tie ir tikai daži, slaveni cilvēki, kuri beidza savu dzīvi izdarot pašnāvību.

Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem katru gadu visā pasaulē no pašnāvības iet bojā 800 000 cilvēku. Tas nozīmē – katru 40 sekundi mirst viens cilvēks. Pašnāvība ir viens no trim vadošajiem nāves cēloņiem vecumā no 15 – 44 gadiem dažās valstīs un otrajā vietā vadošais nāves cēlonis 10-24 gadu vecuma grupā. Šie skaitļi neietver pašnāvības mēģinājumus, kuri var būt daudzas reizes biežāk nekā pašnāvības. Latvijā pērn  no dzīves labprātīgi aizgāja 382 Latvijas iedzīvotāji.

Kāpēc cilvēkiem rodās pašnāvības domas? Kāpēc cilvēki atņem sev visdārgāko – dzīvību?

Pasākuma „Jūties labi!” organizētāja un garīgās veselības biedrības „Saules zīmes” vadītāja Kristīne Leja: „Garīgi veselam cilvēkam, kurš jūtās labi, pašnāvības domas nenāk prātā. Tās visbiežākais rodas, kad cilvēks saskaras ar garīgām ciešanām. Tāpēc arī pasākuma sauklis ir „Jūties labi!”” Viņa arī pati dzīvē ir piedzīvojusi smagu depresijas posmu ar pašnāvības domām. “Pašnāvības domas mani piemeklēja daudzas reizes dienā. Dzīvot kļuva tik grūti un nepanesami, ka brīžiem vienīgā vēlme bija atbrīvoties no ciešanām. Katra nodzīvota diena bija kā dzīves pārbaudījums. Es pat sāku domāt par to, kā realizēt briesmīgās domas. Un katru reizi, kad tādas domas nāca prātā, bija jāpieliek milzīgs iekšējais spēks, lai izrautos no tām. Tas bija kā ļauns sapnis, balansēšana uz dzīvības un nāves trauslās robežas.”

Saistītie raksti

Psihiatrs Guntis Kalnietis, kurš 10. septembrī Talsos vadīs semināru par Pašnāvību novēršanu un profilaksi: „Biežākais pašnāvību cēlonis ir depresija. Savukārt depresijai arī var būt dažādi iemesli – psihotraumas, alkoholisms u.c. atkarības, somatiskas saslimšanas un nereti ir arī t.s. endogēnā depresija (rodas vēl pilnībā neizpētītu bioķīmisku u.tml. cēloņu rezultātā). Profilakse izriet no cēloņiem. Ja cēloņu pamatā ir somatiskas slimības, tad jāārstē tās. Endogēnās depresijas var ārstēt tikai ar antidepresantiem.
Psihogēnās depresijas – nebaidīties izmantot psihologu, psihoterapeitu konsultācijas,  krīzes tālruni.”

Biedrība “Saules zīmes” atbalsta Starptautiskās pašnāvību novēršanas asociācijas uzaicinājumu un aicina cilvēkus 10. septembrī plkst. 20.00 aizdegt svecītes savā logā,  lai parādītu savu atbalstu pašnāvību novēršanai, pieminētu tuvus zaudētus cilvēkus un par pašnāvībās izdzīvojušiem.

 

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: jaunā “Reserved” Ziemassvētku un Jaunā gada ballīšu kolekcija ir klāt!
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: 5 aizraujoši un mazliet biedējoši seriāli par mākslīgo intelektu
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Katrīna Dimanta ar domubiedriem izdod dziesmu “Pipars” – ar tās anglisko versiju startēs “Supernovā”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Rīgas domes trīs iespējas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No piektdienas kļūs krietni aukstāks
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords!
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ivars Bušmanis: Valsts budžeta marķējums – vai solījumus mediķiem varēja izpildīt?
44 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Apsūdz audžuvecākus par vardarbību pret astoņiem bērniem
1 stunda