Kokteilis
Dzīvo

10 profesijas, kurās ir visaugstākais psihopātu procents0

Publicitātes foto

Psihopāts – tas ne vienmēr ir maniakāls slepkava, kas izbēdzis no psihiatriskās klīnikas. Psihopātu netrūkst arī starp mums, un lielākā daļa no viņiem lieliski iejūtas normālā vidē. Paskatieties apkārt: vai, gadījumā, ar jums birojā nesēž kāds tāds, par kuru jums reizēm gribas teikt – viņš taču ir gatavais psihopāts!

Zināms, ka psihopāti ir egoistiski, ar tieksmi manipulēt un viņiem neeksistē nekādas ētikas un/ vai morālās normas. Psihopātiem nav sirdsapziņas, viņi nav spējīgi just līdzi, nav spējīgi nožēlot, ar prieku iet “pāri līķiem”, ir melīgi, ciniski un nekad nevienu savā ceļā nežēlo.

Diez vai šādu cilvēku jūs vēlētos sev tuvos draugos, vai ne? Taču, izrādās, dažās profesionālajās sfērās šādas rakstura īpašības ir pat vēlamas! Psihologs Kevins Dattons šādus ļaudis pēta jau daudzus gadus un visbeidzot, aprēķinot “vidējo aritmētisko” ir nācis klajā ar 10 profesiju sarakstu, kurās sastopamo psihopātu procents ir visaugstākais. Vai šajā sarakstā nav jūsu profesijas?

1. Kompāniju vadītāji

Lai vadītu cilvēkus un notikumus, dažkārt vajag būt bez sirds. Bet meli, cinisms un manipulēšanas spējas ļauj sasniegt virsotnes. Spriežot pēc pētījumiem, aptuveni 4% ģenerāldirektoru, kompāniju prezidentu un citu “lielo” vadītāju vidū ir sastopami psihopāti. Tas ir 4 reizes vairāk, kā vidēji populācijā.

2. Juristi

Šie cilvēki labi zina likumdošanu. Un vēl labāk viņi zina, kā to apiet. Un ja gados jauns jurists redz, kā, piemēram, tiesas prāvā uzvar nevis taisnība, bet skaista runa, veikli meli un personīgā harizma, tad… visdrīzāk ir skaidrs, kādu ceļu šis cilvēks izvēlēsies. Nē, mēs neapgalvojam, ka visi juristi ir negodīgi. Bet meli, apmāns un tieksme pēc personīgā izdevīguma šajā profesijā, diemžēl, bet nav retums.

3. Radio un televīzijas darbinieki

Masu mediju psihopātiem gan televīzija, gan radio ir lielisks veids, kā apmierināt savu egoismu un narcismu, trenējot spēju ietekmēt lielas cilvēku masas ar savu “seju” un/ vai “balsi”. Nē, nē, pavisam ne visi radio/ televīzijas žurnālisti ir ciniski meļi, bet daļa – pavisam noteikti.

4. Tirdzniecības darbinieki

Izrādās, psihopāti ir lieliski pārdevēji, ja viņi nav tikai ciniski un bezkaunīgi, bet arī gudri – plus labi izprot savu “upuru” psiholoģiju. Pie tam, just līdzi cilvēkiem viņi neprot, tāpēc ar prieku izsūc no saviem klientiem pēdējo naudu par “mēsliem”, kas šiem cilvēkiem nemaz nav vajadzīgi. Taču kompānijai, kurā viņi strādā, tas ir izdevīgi. Kā arī viņiem pašiem.

5. Ķirurgi

Te viss ir smalki: ārstu un medmāsiņu vidū psihopātu, pretēji, ir zemākais procents (un kā gan citādi – ja psihopātiem būtu ļauts ārstēt cilvēkus?). Taču ķirurgi ir izņēmums. Šķiet, ka tiem, kas kopš bērnības ir sapņojuši kādu sagraizīt, ir samazināts empātijas un līdzi pārdzīvojuma slieksnis. Jo kā gan citādi to var izturēt? Daži ķirurgi ir atzinušies, ka kopš bērnības ir uzšķērduši vēderus savām rotaļlietām. Un daži, kā izrādās, ne tikai… Bet tie, visticamāk, slimnīcās vairs nestrādā (mēs tā ceram!).

6. Žurnālisti

Ziniet, šo sadaļu mēs paturēsim pie sevis…

7. Policisti

Jā… Vai tiešām cilvēki, kuru profesija ir mūs sargāt, var nodarīt arī mums ļaunu? No otras puses, vai tad kāds mūsdienās par kaut ko vēl šaubās? Piemēram, ASV statistikas dati liecina, ka policijas oficieri četras reizes biežāk ir bijuši “pieķerti” agresijā pret saviem ģimenes locekļiem, nekā “vidējais” amerikānis…

8. Garīdznieki

Izklausās diezgan baigi. Aptauja, kas to pierāda ir veikta Lielbritānijā. Diemžēl pārāk bieži ir dzirdami arī medijos skandalozie notikumi par homoseksuālismu un pedofiliju saistībā ar “baznīcas vārdu”… Kā izrādās, daudziem psihopātiem garīdznieka profesija šķiet ļoti saistoša: sākot no baznīcu kalpiem beidzot līdz sektām: kādas te ir iespējas pakļaut un manipulēt ar lielām cilvēku masām!

9. Šefpavāri

Saistītie raksti

Jā, jā! Zinātāji, kas darbojas restorānu biznesā un zina daudzus šefpavārus stāsta, ka tie esot pašapmierināti narcisi, kam patīk “kāpt citiem uz galvas”, manipulēt un panākt savu par jebkuru cenu. Bet varbūt ir to vērts, jo neskaitāmos restorānos ir taču tiiiik gardi ēdieni!

10. Valsts iestāžu darbinieki

Valsts iestāžu darbiniekiem ir vara pār cilvēkiem. Un ko vēl vairāk var gribēt psihopāti? Pat mazs ierēdnītis divdesmit piecas reizes jūs trenkās no kabineta uz kabinetu, liekot justies kā pēdējam muļķim, kurš tā arī nav sapratis, kā jāaizpilda veidlapa Nr. 132 un kāpēc otrajā ailītē jāraksta tieši tā, un ne citādi!

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: jaunā “Reserved” Ziemassvētku un Jaunā gada ballīšu kolekcija ir klāt!
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: 5 aizraujoši un mazliet biedējoši seriāli par mākslīgo intelektu
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Katrīna Dimanta ar domubiedriem izdod dziesmu “Pipars” – ar tās anglisko versiju startēs “Supernovā”
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Rīgas domes trīs iespējas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No piektdienas kļūs krietni aukstāks
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords!
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ivars Bušmanis: Valsts budžeta marķējums – vai solījumus mediķiem varēja izpildīt?
46 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Apsūdz audžuvecākus par vardarbību pret astoņiem bērniem
1 stunda