Nepietiekošs ūdens daudzums organismā var izraisīt ne mazums sarežģījumu. Bieži pats organisms jums skaļi signalizē, ka ir attūdeņojies, taču dažkārt mēs neprotam šos signālus atpazīt. Piedāvājam iepazīties ar 10 pazīmēm, kas norāda uz to, ka jūs dzerat par maz ūdens.

1. Sausums mutē

Ja jums ir tāda sajūta, tas nozīmē, ka ir pēdējais laiks izdzert glāzi ūdens. Sausums mutē var būt arī izprovocēts pēc dažādu medikamentu lietošanas.

2. Sausa āda

Sausa, saplaisājusi āda ir ļoti skaļš signāls, ka ūdens balanss organismā ir traucēts. Jāatceras, ka āda ļoti asi reaģē uz šķidruma deficītu, tāpēc esiet ar to uzmanīgi un pirms ķerties pie intensīvu mitrinošo krēmu lietošanas, sāciet dzert vairāk ūdeni.

3. Galvas sāpes

Sāpoša galva ir viens no visbiežāk sastopamajiem iemesliem pie ūdens trūkuma organismā.

4. Locītavu sāpes

Protams, ka dzerot daudz ūdens, artrītu izārstēt nevar, taču mazināt sāpes tas palīdz. Ūdens locītavām ir kā smērviela.

5. Muskuļu masas samazināšanās

Muskuļu audi lielākoties sastāv no ūdens. Un jo mazāk organismā ir ūdens, jo mazāka kļūst muskuļu masa. Tāpat jāatceras, ka dzeramais ūdens pirms un pēc fiziskajām aktivitātēm palīdzēs organismam tikt galā ar slodzi.

6. Galvas reiboņi

Šī ir vēl viena raksturīga pazīme – par maz udens! Protams, ūdens trūkums nav vienīgais reiboņu iemesls, arī dažādu medikamentu lietošana var izraisīt šādu reakciju.

7. Izsalkums

Ja organismā ir traucēts ūdens balanss, tam sāk likties, ka tam ir nepieciešamas barības vielas. Pārliecinieties, ka jūsu izsalkuma iemesls nav saistīts ar attūdeņošanos.

8. Svara pieaugums un nespēja nomest liekos kilogramus

Ievērojot veselīgu dzīvesveidu, ūdens patēriņam ir ļoti būtiska loma procesos. Tas palīdz ne tikai tikt vaļā no liekajiem kilogramiem, bet arī ietekmē vielmaiņu.

9. Nogurums un miegainība

Vispārējs nogurums un miegainība – tas ir organisma sauciens pēc palīdzības. Šādā veidā tas cenšas ieekonomēt šķidruma patēriņu.

10. Problēmas ar kuņģa darbību

Arī šādas veselības problēmas var iegūt, ja organismam trūkst šķidruma. Tā rezultātā kuņģa sulas daudzums samazinās, kā rezultātā kuņģa skābe var nodarīt veselībai ievērojamu kaitējumu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem