Kokteilis
Dzīvo

10 pārliecinoši fakti, kāpēc ar sportu jānodarbojas no rītiem0

Foto: Pixabay

Varētu jau šo sarakstu sākt ar to vien, ka lielākā daļa cilvēku, kas ikdienā strādā algotu darbu, vakaros pārrodas mājās kā “izspiesti citroni”. Tomēr ir vēl vairāki, ļoti pārliecinoši, fakti, kāpēc ar sportu ieteicams nodarboties dienas pirmajā pusē, nevis vakaros.

1. Pētījumi rāda, ka cilvēki, kas dienu sāk ar fiziskām aktivitātēm, darbā ir ātrāki un efektīvāki, strādā ar lielāku atdevi. Turklāt, ja tu uz sporta zāli dosies jau sešos no rīta un pēc tam uzreiz uz darbu, varēsi arī, iespējams, agrāk tikt mājās.

2. Tu pavadīsi daudz intensīvāku treniņu, jo nejutīsi laika ierobežojumu. Kā arī – daudz efektīvāku, jo enerģijas tev būs vairāk.

3. Sporta zāle rīta stundās parasti ir tukšāka un gandrīz viss sporta aprīkojums ir pieejams.

4. Vēl kāds pluss – rīta abonements sporta klubā vienmēr maksā lētāk kā vakara stundu.

5. Tu dosies agrāk pie miera un labāk izgulēsies, ja trenēsies agri no rīta.

6. Starp citu, runājot par mieru: arī aizmigt tev būs vieglāk, jo tiem cilvēkiem, kas vakarā nodarbojas ar sportu, organisms ir “uzbudināts”, kas bieži aizbiedē miegu un ir grūti iemigt.

7. Ja tu no rīta trenēsies tukšā dūša, tad sportojot tavs organisms dedzinās tikai tauku rezerves, nevis ēdienu, ko pirms tam, dienas laikā, jau būsi apēdis.

8. Tu izskatīsies lieliski, jo pēc aktīva treniņa dosies dušā un uzlādējusies/ -ies varēsi doties uzreiz uz darbu!

9. Pētījumi arī pierādījuši, ka cilvēka izskats mainās arī vizuāli pēc fiziskajām aktivitātēm: acis ir spožākas, asinsrite labāka, kā rezultātā, arī tava āda izskatīsies lieliski.

10. Turklāt, kā rāda statistika, tie cilvēki, kas dienu iesāk ar fiziskajām aktivitātēm, izvēlas visas dienas laikā veselīgākus produktus, kā tie, kas trenējas vakaros (viņiem biežāk “paslīd” kāja).

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv