Latviju iepriecinājis stāsts par māju Pāvilostā, kas reģistrēta kā kuģis. Devāmies lūkot, kā uz sauszemes jūtas pavisam reāli kuģi, kas reiz kalpojuši savam tiešajam mērķim, bet vecumdienas pavada bez ūdens.

Pasaulei top arvien skaidrāks, ka otrreizējā pārstrāde ir nākotnes ķīla. Pārstrādājam papīru, iepirkuma maisiņus un plastmasas pudeles. Starp šiem dažādajiem konceptiem vieta atradusies arī otrreizēji izmantojamiem kuģiem, kas pārtop par mājām, turklāt visai ekskluzīvām un nebūt ne lētām!

Hmm, varbūt ideja kuģu lūžņos griezējiem arī tepat Latvijā?

1. Henrija Forda kuģis.
Benson-Ford-Boat_House
“Benson Ford” ir kuģis, kas šobrīd atrodas Ohaio štatā ASV. Savulaik būvēts kā personīgais kruīzu kuģis pašam Henrijam Fordam.

Kuģis izmantots Lielo Ezeru apceļošanai pirms pārtapa par mājokli jau 1986. gadā. Tā īpašnieks ir Braiens Kaspers.

2. Diksijas piedzīvojumu kuģis.
dixie
Atrodas Diksijas pilsētā Floridas štatā – piedzīvojumu kuģis pārveidots par māju, kad atskanēja priekšlikumi par tā nodošanu lūžņos. No sākotnējās pārveides brīža māja-kuģis vairākkārt mainījusi īpašniekus. Bet tas nav mainījis mājas-kuģa sākotnējo burvību!

3. Vankūveras māja-kuģis.
boat-house
Atrodas Vankūveras Longbīčā, un tā īpašnieks ir Kanādā populārs jūras braucējs Rods Palms. Palma māja ir viens no Tofino apkaimes apskates objektiem, kas piesaista visu uzmanību.

4. “Kapteiņa viesnīca”.
Captain’s-Lodge
Portugāļu valodā “Pousada do Capitao”, šī māja-kuģis atrodas Brazīlijā, Riodežaneiro. Kā norāda nosaukums, apmešanos šajā mājā-kuģī var noīrēt – un gribētāju netrūkst.

5. Gifordas katamarāna māja.
hovercraft-house
Pēc pasūtījuma būvētais katamarāns atrodas Gifordā, Floridā. Projekta iecere pieder Denisam Šelleram, kurš ir gan tās īpašnieks, gan inženieris. Lai to pabeigtu, bija vajadzīgi veseli divdesmit gadi. Mājas garums ir vairāk nekā 15 metri, un celtniecība sākās 1989. gadā.

6. Santakatalinas salas residence.
santa-catalina
Santakatalinas kuģis-māja patiesībā veidota no veseliem diviem kuģiem! Baltā un cēlā salas māja izskatās tiešām neparasti. Koka izmantojums tās veidšanā padara to vēl īpašāku.

7. Hūrona ezera kuģis-māja.
lake-huron-ship-house
Atrodas pie Hurona ezera ASV Mičiganas štatā. Tā sagaida ikvienu Lukautpointas apmeklētāju kā interesants vides objekts.

8. “Encinitas” un “Moonlight”. Divas atsevišķas mājas-kuģi. Tās nav tradicionāli par mājām pārvērsti kuģi, bet to būvētājs tik ļoti mīl kuģis, ka iedvesmojies no īstiem kuģiem, lai izveidotu šo īpašumu, kas atrodas Kalifornijā.

9. Borovoja māja-kuģis.
borovoy
Krievijas ieguldījums šajā topā ir 10 metrus augstā un 12 metrus garā Borovoja māja-kuģis. Īpaša ar to, ka celta bez rasējumiem vai plāniem. Būvētājs apgalvo, ka to redzējis sapnī un vēlējies padarīt par īstenību.

10. Lindisfarnas laivu šķūņi.
Holy-Island-of-Lindisfarne-Boating-Sheds
Lielbritānijā kuģotājiem ir unikāla vieta, kur glabāt laivu aprīkojumu. Viņi izmanto laivas, kas vairs nav derīgas kuģošanai, kā šķūņus, tikai nedaudz tās pārveidojot. Šī metode ir ātrāka un vienkāršāka nekā jauna laivu šķūņa būvēšana.