Kokteilis
Ceļo

10 oriģinālākās mājas-kuģi pasaulē. Ne tikai Latvijā cilvēkiem ir izdoma!0

Latviju iepriecinājis stāsts par māju Pāvilostā, kas reģistrēta kā kuģis. Devāmies lūkot, kā uz sauszemes jūtas pavisam reāli kuģi, kas reiz kalpojuši savam tiešajam mērķim, bet vecumdienas pavada bez ūdens.

Pasaulei top arvien skaidrāks, ka otrreizējā pārstrāde ir nākotnes ķīla. Pārstrādājam papīru, iepirkuma maisiņus un plastmasas pudeles. Starp šiem dažādajiem konceptiem vieta atradusies arī otrreizēji izmantojamiem kuģiem, kas pārtop par mājām, turklāt visai ekskluzīvām un nebūt ne lētām!

Hmm, varbūt ideja kuģu lūžņos griezējiem arī tepat Latvijā?

1. Henrija Forda kuģis.


“Benson Ford” ir kuģis, kas šobrīd atrodas Ohaio štatā ASV. Savulaik būvēts kā personīgais kruīzu kuģis pašam Henrijam Fordam.

Kuģis izmantots Lielo Ezeru apceļošanai pirms pārtapa par mājokli jau 1986. gadā. Tā īpašnieks ir Braiens Kaspers.

2. Diksijas piedzīvojumu kuģis.


Atrodas Diksijas pilsētā Floridas štatā – piedzīvojumu kuģis pārveidots par māju, kad atskanēja priekšlikumi par tā nodošanu lūžņos. No sākotnējās pārveides brīža māja-kuģis vairākkārt mainījusi īpašniekus. Bet tas nav mainījis mājas-kuģa sākotnējo burvību!

3. Vankūveras māja-kuģis.


Atrodas Vankūveras Longbīčā, un tā īpašnieks ir Kanādā populārs jūras braucējs Rods Palms. Palma māja ir viens no Tofino apkaimes apskates objektiem, kas piesaista visu uzmanību.

4. “Kapteiņa viesnīca”.


Portugāļu valodā “Pousada do Capitao”, šī māja-kuģis atrodas Brazīlijā, Riodežaneiro. Kā norāda nosaukums, apmešanos šajā mājā-kuģī var noīrēt – un gribētāju netrūkst.

5. Gifordas katamarāna māja.


Pēc pasūtījuma būvētais katamarāns atrodas Gifordā, Floridā. Projekta iecere pieder Denisam Šelleram, kurš ir gan tās īpašnieks, gan inženieris. Lai to pabeigtu, bija vajadzīgi veseli divdesmit gadi. Mājas garums ir vairāk nekā 15 metri, un celtniecība sākās 1989. gadā.

6. Santakatalinas salas residence.


Santakatalinas kuģis-māja patiesībā veidota no veseliem diviem kuģiem! Baltā un cēlā salas māja izskatās tiešām neparasti. Koka izmantojums tās veidšanā padara to vēl īpašāku.

7. Hūrona ezera kuģis-māja.


Atrodas pie Hurona ezera ASV Mičiganas štatā. Tā sagaida ikvienu Lukautpointas apmeklētāju kā interesants vides objekts.

8. “Encinitas” un “Moonlight”. Divas atsevišķas mājas-kuģi. Tās nav tradicionāli par mājām pārvērsti kuģi, bet to būvētājs tik ļoti mīl kuģis, ka iedvesmojies no īstiem kuģiem, lai izveidotu šo īpašumu, kas atrodas Kalifornijā.

9. Borovoja māja-kuģis.


Krievijas ieguldījums šajā topā ir 10 metrus augstā un 12 metrus garā Borovoja māja-kuģis. Īpaša ar to, ka celta bez rasējumiem vai plāniem. Būvētājs apgalvo, ka to redzējis sapnī un vēlējies padarīt par īstenību.

10. Lindisfarnas laivu šķūņi.


Lielbritānijā kuģotājiem ir unikāla vieta, kur glabāt laivu aprīkojumu. Viņi izmanto laivas, kas vairs nav derīgas kuģošanai, kā šķūņus, tikai nedaudz tās pārveidojot. Šī metode ir ātrāka un vienkāršāka nekā jauna laivu šķūņa būvēšana.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: kas ātrāks – lidmašīna “Sukhoi Su-31” vai BMW M klases auto?
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Skaistākās operu ārijas par mīlestību festivālā “Summertime” Jūrmalā
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Jānis Stībelis laiž klajā jaunu singlu un aicina uz jubilejas koncertu
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB aiztur Dobeles domes iepirkumu komisijas vadītāju
23 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: “Politiķiem ir bail šo lietu kustināt.” Uzņēmēju diskusija par atbalstu aktīvai rīcībai
50 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Stājies spēkā Ušakovam nelabvēlīgais spriedums strīdā ar Ķirsi
18 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Latgales mežos izvērš divas sēņotāju glābšanas operācijas
1 stunda