Kokteilis
Dzīvo

10 lietas, ko nedrīkst darīt laikā, kad sieviete gaida bērniņu: ticējumi vai fakti?0

Foto: Unsplash

Mūsu senči savulaik stingri ievēroja dažādus ticējumus un daži no tiem ir saglabājušies arī līdz mūsdienām. Tiesa, ievērot tos vai nē – tas nu ir katras pašas ziņā un, protams, būtisks ir arī fakts – vai tam ticat vai nē.

Tautas ticējumi vēsta, ka sieviete stāvoklī nedrīkst:

1. Sakrustot kājas, pārlikt tās vienu otrai pāri. Ticējums balstās tajā, ka bērniņš var piedzimt ar līkām kājiņām vai citām novirzēm.

2. Izžaut drēbes un pacelt rokas. Topošajai māmiņai vienmēr ir jāpārvietojas un jāsēž ērtā pozā, bet augšup paceltas rokas var apgrūtināt mazuļa apgādi ar skābekli.

3. Vannoties. Protams, dažkārt to var darīt, bet ne ilgāk kā desmit minūtes un ne karstā ūdenī, jo pretējā gadījumā tas var kaitēt gan sievietes, gan gaidāma mazuļa veselībai.

Foto: Pexels

4. Ēst zivis. Tautas ticējums vēsta, ja sieviete gaidībās uzturā lieto zivis, tad bērniņš var piedzimt mēms.

5. Par grūtniecību stāstīt svešiem cilvēkiem. Mēdz uzskatīt, ka pastāstot svešiem par sievietes grūtniecību, kāds to var noskaust. Tas savukārt var radīt sarežģījumus grūtniecības laikā un dzemdībās.

6. Griezt matus. Tas saistīts ar to, ka matos uzkrājas spēcīga enerģija, bet, to zaudējot, mēs kļūstam vājākas. Stāvoklī esošai sievietei jābūt stiprai, lai bērniņš piedzimtu vesels un spēcīgs. Ja grūtniecības laikā griezīsi matus, kļūsi vājāka un tas var negatīvi ietekmēt bērniņu.

Foto: Pexels

7. Šūt un adīt. Ticējums vēsta, ja grūtniecības laikā šūsi vai adīsi, bērniņš var sapīties nabassaitē un tas var apgrūtināt dzemdības. Vislabāk no šī hobija grūtniecības laikā atturēties un atlikt šo nodarbi uz laiku pēc dzemdībām.

8. Apmeklēt kapsētu un bēres. Esot mātes vēderā, mazulis ir ļoti ievainojams un negatīvas enerģijas to var viegli ietekmēt. Tādēļ grūtniecības laikā labāk neapmeklēt kapsētu un vēl jo vairāk bēres, lai pasargātu sevi un savu mazuli.

9. Fotografēties. Daudzi cilvēki uzskata, ka grūtniecei nevajag fotografēties, jo tas var palēnināt mazuļa attīstību vai pilnībā to apturēt.

10. Slikti izturēties pret dzīvniekiem. Saskaņā ar tautas ticējumiem, topošās māmiņas, kuras grūtniecības laikā slikti izturas pret dzīvniekiem, piedzemdē ļaunus bērnus, kas izaug agresīvi un ļoti nervozi.

Foto: Pexels

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
7 stundas
BM
Barba Meija
Kokteilis
Gluži kā burves: TOP 5 zodiaka zīmju pārstāves, kas ir vislieliskākās saimnieces
23 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: cik labs grāmatu pazinējs tu esi – vari nosaukt šo 18 grāmatu pareizos nosaukumus?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Ciklona ietekmē trešdien dažviet iespējams ļoti stiprs lietus
31 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Ministru viedokļiem daloties, valdība vēl nepieņem lēmumu par LU rektoru
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
“Sibīrijas Krusti” no Skotijas atceļo uz Sunāksti
50 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atsavinās trīs Sprūdam un viņa ģimenei piederošos zemesgabalus Skanstē
1 stunda