Kokteilis
Mīli

7 lietas, ko nedrīkst teikt draudzenei šķiršanās laikā0

Foto: Unsplash

Būšana par labu draugu dažreiz var tevi pašu novest neērtās situācijas. Tu taču vienmēr vēlies palīdzēt, bet ne visās krīzēs tas ir nepieciešams. Piemēram, ja tava draudzene šķiras ar savu vīru. Vai, tavuprāt, runāšana palīdzēs? Reizēm labāk ir vienkārši būt labam klausītājam, ko patiesībā ir vieglāk pateikt nekā izdarīt. Labākais, ko šādā šķiršanās reizē vari darīt, ir paturēt savas domas pie sevis un ļaut draudzenei kritizēt, paraudāt un vienkārši izkratīt savu sirdsi.

Un vienalga uz kuru pusi saruna pavēršas, eksperti un pašas sievietes ir sagatavojušas frāzes, kuras nudien tev kā draudzenei nebūtu jāsaka tik grūtā laikā.

1. “Klau, bet 50% cilvēku izšķiras, tā kā tu neesi vienīgā”

Lai arī tiešām daudzi cilvēki iet cauri šķiršanās procesam, tas tik un tā ir traumējošs pasākums. Ja draudzenei stāstīsi, ka to piedzīvo lielākā daļa cilvēku, tas nudien nepalīdzēs. Šo problēmu padarīsi par kopīgu ar citiem. Tas draudzenei nebūs patīkami.

2. “Man šķita, ka jūs pagājušajā reizē, kad redzēju, strīdējāties”

Kāda sieviete pastāstīja par savu pieredzi un to, ko viņa dzirdēja no savas draudzenes: “Kad šķīros ar savu vīru, mana it kā “draudzene” pateica šo diezgan interesanto tekstu. Kad draudzene mūs pēdējo reizi redzēja kopā, tas bija pirms divām vasarām, kad man pat nebija ne jausmas, ka mums ir kādas problēmas.” Vai nav smieklīgi un tajā pašā laikā muļķīgi pateikt ko šādu?

3. “Es nekad viņam neesmu uzticējusies. Īpaši pēc tās reizes, kad redzēju viņu flirtējam ar citu”

Ko šādu sievietes bieži saka savām draudzenēm, jo domā, ka tas liks viņai justies labāk. Tas ir tā, it kā tu mēģinātu pateikt, ka viņa pieņēmusi pareizu lēmumu. Bet tas tik tiešām nav gudrs gājiens. Šādā reizē draudzene var sadusmoties uz tevi, jo tu neko tādu nepateici agrāk.

4. “Esmu greizsirdīga. Tu tagad vari sākt no jauna”

Interesanti gan. Vai tavai draudzenei vajadzētu domāt, ka esi greizsirdīga par rēķiniem, kas tagad jānomaksā vai strīdiem par to, kas nu kuram tagad pieder? Nepārprotami, katrā laulībā ir savi kritumi, bet šķiršanās ir kas lielāks. Bet tas nenozīmē, ka šis solis ir viegls un tas, ka pasaki, ka apskaud savu draudzeni, neliek viņai justies labāk.

5. “Es viņu ienīstu”

Zini? Tava draudzene var teikt, ka ienīst savu bijušo, bet tu gan to nedrīksti sacīt! Tas ir tāpat it kā tu pateiktu, ka ienīsti draudzenes mammu, jo tomēr arī vīrs bija viņas ģimene. Un kurš gan ļaus citam runāt ko tādu par savu ģimeni? Kad runā pats, tas tomēr ir citādāk.

6. “Tev vajag piedzerties”

Saistītie raksti

Tik daudzas no mums šo noteikti teikušas savām draudzenēm. Jā, tā ir tāda klišeja, bet ticiet man – dzeršana ir pēdējais, kas tavai draudzenei vajadzīgs! Viņai drīzāk jājūtas iedvesmotai un jājūt kādas pozitīvas pārmaiņas dzīvē. Protams, tas nenozīmē, ka tu nedrīksti aicināt savu draudzeni uz kādu ballīti. Ņem viņu līdzi vai vismaz piedāvā šādu iespēju. Lai jau tālāk lemj pati! Tomēr darot ko patīkamu, pozitīvu domas vairs neceļo pie problēmām.

7. “Tagad vari meklēt kādu citu! Vakar tas vīrietis ar tevi flirtēja”

Tici vai nē, bet draudzenei nepieciešama atelpa. Tikko beidzās viņas attiecības, bet nu viņai tiešām nepieciešams kādu laiku pabūt vienai, padomāt, saprast, ko tagad darīt ar dzīvi. Bez vīriešiem var būt arī citas problēmas, piemēram, kur un kā dzīvot, kā nomaksāt rēķinus u.tml. Ļauj draudzenei vienkārši tikt galā ar sevi, savām domām un esošo situāciju!

 

LA.lv