Lieldienas nāk ne tikai ar olu krāsošanu un šūpošanos, bet arī četrām garām, brīvām dienām. Lai atmiņas par svētkiem nav tikai jauns apēsto olu rekords un katru dienu nav jādzird bēdīgais bērnu „Ko šodien darīsim?”, svētku laiks ir īstais brīdis sarīkot mazu ģimenes ekskursiju. Nacionālā dāvanu eksperta, uzņēmuma „Lieliska dāvana” mārketinga vadītāja Liene Vēciņa piedāvā desmit svaigas idejas nelieliem ceļojumiem ar ģimeni uz tuvajām kaimiņvalstīm vai tepat Latvijā.

1. Uzzini, kas zemūdenei vēderā

Uzzināt, kā no iekšpuses izskatās īsta zemūdene, apskatīt noslēpumainus kuģu vrakus un uzzināt daudz jauna par unkālo kuģošanas pasauli – tas viss iespējams Tallinā, apmeklējot vienu no modernākajiem Jūras muzejiem Eiropā. Aizraujošā ekspozīcija ierīkota vēsturiskajā hidroplānu angārā, kuras centrā ir 1937.gadā būvētā zemūdene „Lembit”. Te apskatāmi arī daudzi citi autentiski eksponāti – ledlauzis, hidroplāns, Igaunijas vecākais kuģa vraks, laivas, burukuģi, kuteri u.c. Muzejs piedāvā bērniem iesaistīties dažādās aktivitātēs – vadīt kuģīšus īstā ūdens baseinā, piedalīties lidojuma simulācijā, izbaudīt vētras vēja spēku, izskrieties rotaļu laukumā u.c.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

2. Satiec mamutu Tartu

Ja vēlaties izklaidējošā veidā iepazīt visuma vēsturi un nākotni, jādodas uz vēl vienu aizraujošu muzeju – Ledus laikmeta centru netālajā Igaunijas pilsētā Tartu. Unikālais tematiskais izklaides parks ģimenei piedāvā apskatīt aizvēsturiskus dzīvniekus dabiskā izmērā un uzzināt to, kā veidojusies pasaule laikā no pēcleduslaikmeta perioda līdz mūsdienām. 2200 kvadrātmetrus plašājā ekspozīcijā bērni varēs veikt arheoloģiskos izrakumus spēļu alā, noskatīties aizraujošas filmas, pamieloties centra kafejnīcā.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

3. Apciemo Saules un gardēžu pilsētu

Ja Igaunijā jau būts, kāpēc gan nedoties saldā un izzinošā ekskursijā uz Lietuvas saulaināko pilsētu Šauļiem? Bērni būs sajūsmā par Šokolādes muzeju, kas ļaus iepazīt šī garduma tapšanas vēsturi, un vienīgo Kaķu muzeju Baltijā, kur aplūkojami vairāk nekā 10 000 kaķu. Pa ceļam noteikti vērts apskatīt arī unikālo tautas mākslas pieminekli – Krustu kalnu ar vairākiem tūkstošiem krustu, kā arī satriecoši skaisto Haima Frenkeļa villu.

Foto: LETA
Foto: LETA

4. Pēc siltuma uz Ventspili

Ja Igaunija un Lietuva par tālu, arī Latvijai ir, ko piedāvāt. Lieldienas ar sauli mūs šogad nelutinās, tāpēc siltumu var meklēt allaž skaistajā Ventspilī. Pa dienu relaksācija ūdens atrakciju un SPA kompleksā, kur lielajiem patiks pirtis un burbuļvannas, bet mazie varēs izpriecāties viļņu baseinā un citās ūdens atrakcijās. Vakarā var apskatīt seno pilsētas skatus un nakšņot netālajā Olimpiskā centra „Ventspils“ viesnīcā.

Foto: La.lv
Foto: La.lv

5. Kļūt par tehnoloģiju pavēlniekiem

Ja ar ūdens priekiem ir par maz, turpat Ventspilī ir vēl viens apskates vērts objekts – interaktīvais zinātnes un tehnoloģiju muzejs „Kurzemes Democentrs”. Bērniem, jauniešiem un arī lielajiem tas piedāvā aktīvu, aizraujošu, izzinošu piedzīvojumu tehnoloģiju pasaulē. Ekskursijas laikā varēsiet atrisināt tangrama noslēpumu, piedalīties auto sacīkstēs, ar domu spēku izglābt pasauli, iejusties valsts pārvaldnieka amatā vai pacelt CO2 piesārņojumu!

Publicitātes foto
Publicitātes foto

6. Fizika un ķīmija kā teātris

Fizikas un ķīmijas pasaule var kļūt par aizraujošu piedzīvojumu ģimenei, ja tiek interesanti pasniegta.. Unikāli interaktīvi zinātniskie šovi un eksperimenti, kas paplašina redzesloku un ļauj uztvert zinātni no cita skatu punkta – tāds ir zinātniskais teātris Laboratorium.lv pašā Rīgas centrā. Stundu garos uzvedumos pasākuma vadītāji kopā ar skatītājiem interaktīvos eksperimentos atklāj kādu ķīmijas vai fizikas tēmu. Interesanti būs gan bērniem, gan vecākiem, gan vecvecākiem.

Foto: Ekrānuzņēmums
Foto: Ekrānuzņēmums

7. Vai esi jājis ar kamieli?

Vai zināji, ka tepat Vidzemes pusē Rakšos mājo vairāk nekā 60 dzīvnieki – kamieļi, lamas, alpakas un citi? Eksursija uz šo Mini Zoo ļaus pavizināties ar īstu kamieli, saņemot kamieļjāšanas sertifikātu, pagaršot kamieļmātes piena pankūkas, pabarot dzīvnieciņus, un, protams, uzņemt eksotiskus foto ar lieliem un maziem zvēriem ģimenes albumam.

Foto - Timurs Subhankulovs
Foto – Timurs Subhankulovs

8. Skatu tornis un dabas taka Smiltenes pusē

Savukārt Smiltenes novadā uz ģimenes atpūtu dabā aicina Trīssaliņu dabas taka, kurā varat uzspēlēt jautru orientēšanās spēli un aplūkot vairāk nekā 30 zvēru un putnu koka skulptūriņas. Tepat gaida arī lapene ar aizraujošām atrakcijām ģimenei- “Lašu cope”, “Trīssaliņu cirks” un galda futbols. Ir arī putnu māja ar slidkalniņiem u.c., bet galvenā atrakcija ir skatu tornis. Ja laiks labs, priecēs arī rāms izbrauciens pa ezeru ar katamarānu, un, protams, jautra patrakošana bērnu rotaļu laukumā.

Publicitātes foto
Publicitātes foto

9. Izcepiet savu kliņģeri

Rāmākām un smaržīgām brīvdienam ideāls maršruts ir ģimenes ceļojums uz Lāču maizes ceptuvi. Visi kopā varēsiet iepazīt gardās latviešu rupjmaizes tapšanas tradīcijas, pagaršot dažādu veidu maizīti, un, pats skaistākais – paši savām rokām kopā izcept savu saldo vai sāļo ģimenes kliņģeri. Kā zināms, ēst gatavošana saliedē labāk par visu!

Foto - Aija Geida
Foto - Aija Geida

10. Kāp zirga mugurā

Relaksēties no ikdienas darbiem un atgūt iekšējo mieru lieliski palīdzēs izjāde ar zirgiem skaistā dabā. Lai sagādātu bērniem iespaidiem pilnu dienu, dodieties uz ģimenēm draudzīgo zirgu sētu „Dārziņi“ Ķekavas pusē, kur apskatāmi ne tikai zirgi, bet arī jenots, nūtrijas, murkšķi, trusīši, poniji, zirgi, aitas, kazas. Dzīvnieciņus varēsiet arī pabarot, tikai paņemiet līdzi gardāko nakšķi – burkānus. Savukārt izjādes laikā justies droši palīdzēs pieredzējis instruktors, kurš pavadīs un ļaus baudīt emocijām bagātu atpūtu zirga mugurā.

zirgs