Kokteilis
Mīli

10 kolosāli padomi, ko aizgūt no „Seksa un lielpilsētas”0

Publicitātes foto

Kamēr daudzi seriāla un filmas fani joprojām apspriež pēdējo Kimas Ketrelas un Sāras Džesikas Pārkeres strīdu, mēs piedāvājam nedaudz gremdēties atmiņās un atcerēties labākos slavenā Ņujorkas četrinieka – Samantas, Mirandas, Kerijas un Šarlotes – padomus. Jo, neraugoties uz to, ka dienasgaismu seriāls ieraudzīja tālajā 1998. gadā, tas joprojām ir galvenais televīzijas pasaules fenomens: kinokritiķi uzskata, kas tieši „Sekss un lielpilsēta” mainīja daudzu priekšstatus par reālo dzīvi lielpilsētas metropolē un lauza daudzus sociālos stereotipus.

Publicitātes foto

1. Būt vienai – tā nav problēma

Sāgas „Sekss un lielpilsēta” pamatmotīvs ir mīļotā cilvēka meklēšana un sievietes pašas harmonijas gūšana attiecībās. Visas varones vairākkārt pierāda, ka jebkura šķiršanās – tas ir solis uz priekšu, un galvenais ir jābūt godīgai pašai pret sevi.
„Daudzas sievietes nav radītas tam, lai viņas pieradinātu. Viņas ir radītas būt brīvas līdz brīdim, kad satiks kādu līdzīgo, lai kopā būtu brīvi.”

Publicitātes foto

2. Esi tu pati un nezaudē savu individualitāti

Visās savās attiecībās Kerija Bredšova sākotnēji vēlas savam iemīļotajam būt ideāla. Tomēr beigās viņa saprot, ka mēģinājumi mainīties kāda dēļ veiksmi nenes un nevajag aizmirst, kas esi tu pati. Varbūt rīt tu satiksi cilvēku, kurš iemīlēs tevi tādu, kāda tu esi patiesībā. Tieši Misters Lieliskais iemācīja Kerijai mīlēt pašai sevi un rūpēties par sevi: kopā ar viņu esot Kerija izmainīja savu stilu, pārcēlās uz lielu dzīvokli un nokārtoja savu profesionālo dzīvi.
„Pat vislabākās attiecības vienmēr ir balstītas uz kompromisiem. Bet cik daudz mēs varam otra cilvēka dēļ upurēt, līdz pārstājam būt pašas? Un kur ir robeža, aiz kuras kompromisi pārstāj tevi iznīcināt?”

Publicitātes foto

3. Atrodi savu unikālo stilu

Seriāls ir slavens ne tikai ar savu sižeta līniju, bet arī ar galveno varoņu tērpiem. Fani četras draudzenes iemīlēja par to, ka katra no viņām ir individualitāte un to dažādos veidos mēģina akcentēt savā stilā. Kerijai ir sleja modes žurnālā un viņa demonstrē jaunākos modes trendus, visu nopelnīto naudu izdodot par jaunām kurpēm. Miranda – veiksmīga advokāte, kura dod priekšroku korektiem kostīmiem un īsam matu griezumam. Samanta – savas PR aģentūras direktore, sabiedrības lauva un seksīgu tērpu cienītāja. Šarlote – mākslas zinātniece ar klasiski konservatīvu stilu.
„Iepirkšanās palīdz sievietei atklāt viņas radošo potenciālu.”

Publicitātes foto

4. Cieni draugus un ieklausies viņos

Galveno varoņu draudzība apstiprina, ka kritiskos dzīves mirkļos tieši draugi var tev dod pareizākos padomus un palīdz pārdzīvot grūto periodu. Kad Kerija gribēja doties līdzi Petrovskim uz Parīzi un pamest karjeru, tieši Miranda ļāva viņai saprast, ka tas var kļūt par liktenīgu kļūdu.
„Saka, ka nekas nav mūžīgs. Sapņi mainās, mode nāk un iet, bet draudzība nekad neiziet no modes”.

Publicitātes foto

5. Proti pasmieties par sevi un attiecībām

Dažkārt humora izjūta palīdz karjeras veidošanā, bet labs joks – izglābt laulību. Spilgts piemērs tam – Šarlotes un Harija attiecības, kuri smejas par otra dīvainībām un neuztver tās nopietni.
„Visums ne vienmēr pret mums ir taisnīgs, tomēr tam ir lieliska humori izjūta”.

Publicitātes foto

6. Mīlestībai nav vecuma

Seriāla varones neskumst, kad kārtējās viņu attiecības beidzas ar šķiršanos. Viņas turpina iemīlēties un nežēlo savas jūtas, mierīgi un ar ironiju attiecoties pret savu vecumu. Samanta tikai pēdējā seriāla sezonā satika Smitu, kurš bija 20 gadus jaunāks un kļuva par viņas īsto mīlestību.
„Manā dzīvē bija karuselis, bija smieklu istaba un beidzot es satiku cilvēku, ar kuru var apstāties un nekur neskriet. Vai tu nevēlies apstāties kopā ar mani?”

Publicitātes foto

7. Ideālu attiecību nav

Nav vērts idealizēt svešas attiecības, kuras ārēji izskatās kā glezna. Kad Šarlote apprecējās ar bagāto aristokrātu Treju Makduglu, viņu dzīve izskatījās kā skaists happy end – spoža karjera, nauda un grezns dzīvoklis Ņujorkas centrā. Bet aiz viņu guļamistabas slēgtajām durvīm bija skaidrs, ka šiem cilvēkiem nav nekā kopīga. Un tai satiekot tuklo advokātu Hariju, Šarlote patiesi kļuva laimīga, lai gan sākotnēji neviens neticēja viņu savienībai.
„Pie visa vainīga Svētā Valentīna diena. Simtiem pastkartes ar vēstījumu „Tu esi viens vienīgais!”. Simtiem telefona zvanu ar to pašu uzmācīgo ideju, bet problēma ir daudz plašāka nekā mīlestība. Mēs visu dzīvi meklējam to, kas mūsu dzīvi padarīs ideālu: ideālu darbu, ideālu ģimeni. Varbūt nevajag tērēt savu dzīvi veltīgām gaidām?”

Publicitātes foto

8. Pieņem neveiksmes, mācies no tām un dodies uz priekšu

Galvenās dzīves mācībstundas mēs saņemam krīzes brīžos, tādēļ nav vērts iespringt domās par savām kļūdām. Vislabākais skolotājs ir negatīvās emocijas, kuras mēs analizējam un izdarām no tā secinājumus. Samanta ilgi mēģināja pārdzīvot Ričarda krāpšanu un ļāva viņam manipulēt ar savām jūtām. Bet viņa spēja šo situāciju “atlaist” un pasargāt sevi, pārraujot šīs toksiskās attiecības.

„Beigu beigās – datori lūzt, cilvēki mirst, attiecības grūst… un labākais, ko mēs varam darīt – ir dziļi ieelpot un pārstartēties.”

Publicitātes foto

9. Ideālu vīriešu nav

Kerija Bredšova vienmēr ir personificējusi Misteru Lielisko nevis ar reālu cilvēku, bet ar savām fantāzijām par princi baltā zirgā. Attiecību sākumā viņš bija viņas sapņu vīrietis, bet realitātē viņa vīlās. Tieši Kerija māca noņemt rozā brilles un novērtēt vīriešus pēc viņu rīcības.
„Izrādījās, visbīstamākā fantāziju teritorija – ir realitāte.”

Publicitātes foto

10. Dažkārt pats galvenais – ir vienkārši iemācīties gaidīt

Kā miljons reižu pierādīja Kerija Bredšova: nevajag steigties ne ar jaunu kurpju iegādi (sagaidi izpārdošanu), ne ar pārcelšanos uz citu pilsētu (vai ir vērts mainīt savu dzīvi vīrieša dēļ?), ne ar apprecēšanos (īsta mīlestība ir tā vērta, lai to sagaidītu).
„Attiecības tāpat kā pēdējā modes kliedziena tērpi ir briesmīgas, ja tās tev neatbilst pilnībā.”

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv