Kokteilis
Apbrīno

10 iedvesmojoši un dzīvesgudri maestro Raimonda Paula citāti0


Raimonds Pauls
Raimonds Pauls
Publicitātes foto

12.janvārī latviešu leģendārais komponists Raimonds Pauls nosvinēja savu 83 gadu jubileju. Maestro vārds komentārus neprasa – daudzi no mums ar viņa dziesmām ir izauguši un turpina augt, neskaitāmus mūziķus šis leģendārais komponists ir iedvesmojis un “ievilcis” slavas saulītē.

Raimonds Pauls ir zināms arī kā tieša personība, kam piemīt lielisks humors un prasme pajokot.

Esam apkopojuši 10 Raimonda Paula iedvesmojošus un dzīvesgudrus citātus:

Maestro Raimonds Pauls uz skatuves kopā ar aktieri Artūru Skrastiņu.
Publicitātes foto

1. Ja man šajā dzīvē ir izdevies ko sasniegt, tad tikai šī instrumenta dēļ. Sācis esmu ar pašu vienkāršāko, tēvs bija nopircis tādu vecu graustu, nebija jau viņam citas iespējas, to es ilgus gadus spēlēju.

2. Gudrs kolēģis reiz teica: man vajag ne tik daudz labus dziedātājus, cik labus cilvēkus, ar kuriem var sastrādāties.

3. Tomēr man lielākoties ir laimējies. Īstenībā, laimējies ir gan man, gan viņiem: viņiem ir laimējies ar mani, man – ar viņiem. Jo es bez dziedātāja jau arī nekas neesmu.

4. Taču, dod Dievs, ka parādītos tāds talants, kas tev krīt ne tikai acīs, bet arī ausīs, kad jūti, ka ar šo jauno cilvēku var kaut ko darīt. Mans mūžs tā arī pagājis, lielāko daļu sākot ar tiem mazpazīstamiem.

5. Ar latviešu humoru mums tā lieta diezgan sarežģīta. Viss sākas un beidzas ar Rūdolfu Blaumani.

6. Jādzīvo šodien un jālūko, kas būs pēc dažiem mēnešiem vai gada.

Maestro Raimonds Pauls kopā ar sievu Lanu.
Foto: Valdis Ilzāns/ Latvijas Avīze

7. Visi saka, ka man esot laimējies. Droši vien tā tas arī ir. Ja jau tik ilgu laiku kopā ar vienu cilvēku ir nodzīvots.

8. Paldies Dievam un paldies Lanai, ka mūsu dzīve tā iegrozījās. Viņa bija klāt manā tumšākajā periodā, cita sieviete to nebūtu spējusi izturēt.

9. Mums ir visādi klājies. Ir bijuši šausmīgi periodi. Kad precējāmies, nebija ne ceremonijas, ne balles, nebija vispār nekā. Naudas nebija. Nulle. Es īsti neatceros, bet Lana stāsta, ka mums par abiem bijis viens rublis un 80 kapeiku. Iedzert par to nevarēja, aizgājām uz kino.”

10. Citi uzskata, ka es esmu iedomīgs. Bet man ir paniskas bailes kļūdīties cilvēkos, kam esmu uzticējies. Tā ir bijis. Tāpēc tagad man ir tāds moto: nevienam nevajag ticēt! Tas nav labi, es pats to zinu un saprotu. Taču neko tur nevaru padarīt.”

Foto – Leta
LA.lv