Kokteilis
Mīli

10 gudri padomi vecākiem, kas ietaupīs jūsu laiku, enerģiju un nervus0

Būt vecākiem nebūt nav vienkārši, it īpaši, kad cenšamies visu izdarīt tik pareizi, cik vien var. Mammas un tēti, arī jums jāiemācās atslābināties, un, lūk, tāpēc esam jums sagatavojuši 10 gudrus risinājumus, kas ikdienā ar bērniem jums palīdzēs ietaupīt jūsu laiku, enerģiju un, protams, nervus!

1. padoms: tā vietā, lai piespiestu bērnam apēst šķīvi ar dārzeņiem, nolieciet šķīvi ar sagrieztiem dārzeņiem un paši no tā ēdiet. Bērns, visticamāk, sāks interesēties, kas jums tur tāds interesants un sagribēs “uzcienāties” arī pats.

2. padoms: tā vietā, lai nemitīgi bērnam prasītu un atgādinātu par kaut kādiem pienākumiem, uzrakstiet zīmīti un piestipriniet to redzamā vietā. Piemēram, ar magnētu pie ledusskapja – tas būs ideāls variants!

3. padoms: tā vietā, lai visu laiku “skraidītu” aiz bērna un uztrauktos, pierunājot viņu apģērbties, steidzonot un rājot, ka viņš atkal ir aizspēlējies ar zeķi – sagatavojiet nepieciešamās lietas un ļaujiet bērnam pašam apģērbties un pēc tam – uzaicināt viņam jūs uz pastaigu.

4. padoms: tā vietā, lai simts reižu atkārtotu darbību kārtība (par apģērbšanos, uzkopšanu un tamlīdzīgi) – uzzimējiet skaistu plakātu ar bultiņām un piekariniet bērnu istabā pie sienas.

5. padoms: tā vietā, lai regulāri rātu bērnu par vienu un to pašu, ar vieniem un tiem pašiem vārdiem, izdomājiet kādu koda vārdu un sakiet to “briesmīgā” balsī vajadzīgajās situācijās. Piemēram, RUK-RUK – ja bērns “cūcīgi” ēd.

6. padoms: tā vietā, lai katru dienu prasītu bērnam novākt smago auto no virtuves galda vai no jūsu gultas – ielieciet bērnu istabas ieejas vidū kartona kasti un katru vakaru tur ievietojiet visas viņa pamestās lietas.

7.padoms: tā vietā, lai nemitīgi palīdzētu bērnam te ieslēgt gaismu, te sasniegt rotaļlietu no plaukta – nopērciet viņam vieglu krēsliņu, uz kā pakāpties.

8.padoms: tā vietā, lai kliegtu pāri visam rotaļu laukumam vai pa visu dzīvokli kaut ko svarīgu – pārliecinieties, ka bērns jūs tajā brīdī vispār dzird.

9.padoms: tā vietā, lai pierunātu bērnu uzvilkt svīteri vai dusmotos neapēstas putras dēļ – iemācieties nopietni uztvert bērna izvēli.

10.padoms: tā vietā, lai pārdzīvotu par to, ka bērns neprot, negrib – pieņemiet viņu tādu, kāds viņš ir un pacietīgi māciet.

Pieaugušie nevar ietekmēt visu, bet mēs varam netērēt laiku mazsvarīgām lietām, šo laiku izmantojot tiem gandarījumiem, ko bērni mums sniedz tajā brīdī. Galu galā, vēl neviens nav apprecējies, nemācēdams lasīt. Visam ir savs laiks un nevajag steidzināt notikumus.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 soļi, kā dušu pārvērst par relaksējošu SPA
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: bokseris Mairis Briedis, mūziķis Markus Riva un futbolists Māris Verpakovskis uzspēlē šahu
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: grupa “The Citizens LV” izdod “karstu” singlu
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu 1
Intervija 7 stundas
LE
LETA
Sports
Žanis Peiners karjeru turpinās Belgradā
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā kaut ko tādu var dabūt gatavu? Traģisks notikums Zolitūdē 1
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
8 stundas
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Lielbritānijas pirmais kaķis Dauningstrītā gatavojas uzņemt jauno saimnieku
3 stundas