Kokteilis
Baudi

10 filmas tiem, kuri sapņo par spīdošu karjeru0

Publicitātes foto

Arī sieviete tāpat kā vīrietis karjerā var gūt galvu reibinošus panākumus, ja vien pati to vēlēsies. Bet, kā zināms, ceļā uz karjeras virsotnēm gadās gan grūtības, gan šķēršļi un tikai nedaudzi ir gatavi tam visam iet cauri, lai sasniegtu kāroto. Gadījumā, ja jums vajadzīga kāda zīme no augšas, ka viss notiks tieši tā, kā vajag, mēs esam sagatavojuši iedvesmojošu filmu izlasi ar filmām, kuras nekavējoties liks ķerties pie lietas.

1. „Vienādojums ar nezināmajiem” („Hidden Figures”)

Publicitātes foto

Filma, kas balstīta uz patiesiem notikumiem, stāsta ar pirmo pilotējamo NASA lidojumu kosmosā, bet precīzāk par afroamerikāņu sieviešu grupu, kuras sagatavoja pirmklasīgu izskaitļotu programmu, bez kuras projekts varētu ciest fiasko. Neskatoties uz to, ka pagājušā gadsimta 60. gados rasu diskriminācija ASV joprojām bija aktuāla, NASA darbinieki pieņēma lēmumu pārskatīt savu pārliecību un principus gaišās nākotnes vārdā.

2. „Sātans Pradas brunčos” („The Devils Wears Prada”)

Publicitātes foto

Ballītes un prezentācijas, slaveni draugi un biļetes pirmajā rindā uz ik sezonas modes skati – tāds ir viedoklis par sapņu darbu Mirandas Prīstlijas žurnālā. Bet aiz glancētās dzīves slēpjas spītīgs nonstopa darbs ar nenormētu grafiku, neprātīgas bosa vēlmes un dažkārt arī atklāta daudz modīgāko kolēģu klaja nekaunība. Tieši ar to saskaras Andrea, kura sapņo par spīdošu žurnālistes karjeru. Bet sava mērķa dēļ meitene ir gatava uz absolūti visu.

3. „Gudrā blondīne” („Legally Blonde”)

Publicitātes foto

Varētu likties, ka katra meitene gribētu būt Ella Vudsa. Viņa ir satriecoša skaistule, universitātes sieviešu kuba prezidente un turklāt titula „Mis Jūnijs” ieguvēja. Tikai viņas matu krāsas un rozā kaislības dēļ viņas puisis uzskata, ka viņa ir ļoti vieglprātīga un nav pārāk gudra. Lai pierādītu viņam un visai pasaulei pretējo, Ella iestājas Juridiskajā fakultātē un uzsāk galvu reibinošu advokātes karjeru.

4. „Džoja” („Joy”)

Publicitātes foto

Ģimene, māja, bērni, pieticīgs darbs bez jebkādām spožām nākotnes perspektīvām – Džojai viss savijies nepārtrauktā pelēkā katras vidusmēra sievietes dzīvē. Ber reiz viņa nolemj dzīvi ņemt pati savās rokās un kardināli maina likteni. Tagad Džoja ir liela biznesa īpašniece, kurā ir ļoti daudz zemūdens akmeņu.

5. „Praktikants” („The Intern”)

Publicitātes foto

Džūlsa Ostina dievina savu darbu. Un viss tikai tādēļ, ka reiz vakarā viņa nolēma darīt to, ar ko pēc tam dzīvos 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā. Kļūstot par pasaulē lielākā apģērbu internetveikala īpašnieci, viņa dzīvo kā vāvere ritenī, bet darbu gūzma viņai sniedz patiesu prieku. Vai Ostina savā saspringtajā darba grafikā atradīs vietu arī mazajai meitiņai un vīram? Viņai neiztikt bez spoža praktikanta, kurš daļu darbu uzņemtos uz saviem pleciem…

6. „Spožais rīts” („Morning Glory”)

Publicitātes foto

Bekija Fūlere sapņo kļūt par pirmklasīgu televīzijas redaktori. Bet liktenis ne vienmēr izpilda jauno sapņotāju kaprīzes – viņai nākas ikdienu pavadīt zema reitinga rīta televīzijas šovā, kuru skatoties, pamosties neizdodas nevienam. Bekija nolemj izrādīt iniciatīvu un kardināli mainīt šovu, tomēr ne visa filmēšanas grupa ir gatava revolūcijai.

7. „Coco pirms Chanel” („Coco avant Chanel”)

Publicitātes foto

Mēs viņu zinām kā leģendāru modes mākslinieci un stila ikonu. Tieši pateicoties viņai mūsu garderobē ir parādījusies mazā melnā vakarkleita, bet sieviešu bikses kļuvušas tikpat ierasts elements kā savulaik kuplās kleitas. Šobrīd tā, šķiet, katras modes dāmas aksioma, bet laikā, kad Koko bija vienkārša meitene vārdā Gabriela, tas šķita visīstākais neprāts.

8. „Dzelzs lēdija” („The Iron Lady”)

Publicitātes foto

Mēs katrs zinām pirmo sievieti, kura nebaidījās par sevi pasaulei paziņot kā par politisku darboni – runa ir par Mārgaretu Tečeri, Lielbritānijas premjerministri. Viņa nekad nebaidījās strīdēties ar vīriešiem un vienmēr aizstāvēja savus principus. Kas viņu tādu izveidoja?

9. „Miljons dolāru mazulīte” („Million Dollar Baby”)

Publicitātes foto

Megija ik dienu ne tikai met izaicinājumu saviem pretiniekiem ringā, bet arī savai dzīvei. Lai būtu veiksmīga, viņai ik reizi nākas sev un apkārtējiem pierādīt, ka tikai garā un miesā stipra sieviete ir spējīga sasniegt lieliskus rezultātus, lai ko tas arī viņai maksātu.

10. „Nezinu, kā viņa to dara” („I Don’t Know How She Dies It”)

Publicitātes foto

Runā, ka savienot darbu un ģimenes dzīvi praktiski nav iespējams, īpaši, ja tu esi sieviete un ieņem vadošu amatu lielā finanšu kompānijā. Bet Keita ir gatava sagraut šo mītu, paspējot gan noslēgt izdevīgus darījumus, gan audzinot divus burvīgus bērnus. Un, protams, ikdienas darbi viņu nemaz nebaida.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.lv